1. Anasayfa
 2. İnternet

iOS Cihazlarda WhatsApp Durumlarını Anonim Olarak Nasıl İzleyebilirim?

iOS Cihazlarda WhatsApp Durumlarını Anonim Olarak Nasıl İzleyebilirim?

WhatsApp, Facebook ve Instagram gibi popüler sosyal medya platformlarında Hikaye özelliğine benzer Durum özelliğini kullanıma sundu. 24 saat boyunca görülebilen fotoğraflar, düz metinler, sesler ve videolar yayınlayabilirsiniz.

Durumu kişilerinizle veya kişilerinizdeki bazı kişilerle veya herkesle paylaşmayı seçebilirsiniz. Kişilerinizin Durumunu kontrol etmek için Durum sekmesine dokunun ve yüklenen içeriği gözden geçirin. Durumlarını görüntülediğinizde, kişiniz durumunu görüntülediğini öğrenebilir.

Durumlarını gördüğünüzü bilmelerini istemeyebilirsiniz. Görülmeden WhatsApp Durumları görüntülemenin kolay bir yolu yoktur, ancak her zaman geçici çözümler vardır. Bu yazıda, kişilerinizi iPhone’da bilgilendirmeden WhatsApp Durumlarını nasıl göreceğinizi tartışacağız.

iPhone Cihazında WhatsApp Durumunu Anonim Olarak Görüntüle

Durum Görüntülendi etkinliğini iPhone cihazınızdan gizlemek için başlayalım!

Yöntem 1: Okundu Bilgilerini Devre Dışı Bırak (Resmi Yöntem)

Bu yöntem, bir kişinin durum güncellemesini bilmeden görüntülemenizi sağlar. Okundu Bilgilerini devre dışı bırakarak, sohbetlerinizde okundu bilgisi bildirimi (mavi tikler) almazsınız ve kişileriniz durum görüntülemelerinizi alamaz. Ayrıca, mesajları okuduğunuzda bile başkaları mavi tik görmeyecektir.

 • Adım 1: WhatsApp’ı başlatın.
 • Adım 2: Uygulamanın sağ alt tarafından Ayarlar’ı bulun.
 • Adım 3: Ayarlar altında, Hesap -> Gizlilik ve Okundu Bilgilerini Devre Dışı Bırak’a gidin.

Şimdi, WhatsApp Durumunu görünmeden görüntüleyin.

Yöntem 2: Durumu görüntülemek için WhatsApp++ kullanın (Uygun yöntem)

WhatsApp++, orijinal uygulamada bulunmayan çok talep edilen özelliklerin çoğunu getiren, WhatsApp’ın resmi olmayan ince ayarlı bir sürümüdür. Ne yazık ki, bu resmi olmayan bir sürüm olduğundan, WhatsApp++ App Store’da mevcut değildir. Dünyanın en iyi antivirüs programlarına göz atın! Ancak, Build Store adlı üçüncü taraf uygulama mağazası sayesinde, jailbreak yapılmamış iPhone’unuza WhatsApp++ gibi App Store’da bulunmayan belirli uygulamaları yükleyebilirsiniz.

App Store’da bulunmayan iOS uygulamalarını yüklemek için başka yöntemler olsa da, genellikle bunları Build Store üzerinden indirmeniz önerilir. Platform, yalnızca kararlı olan ve kötü amaçlı kod içermeyen uygulamaları onaylar. Ve yılda 11,99 ABD doları karşılığında, Build Store’dan yüklenen herhangi bir uygulamanın size veya cihazınıza zarar vermeyeceğinden emin olabilirsiniz (Build Store’un içerik politikasına göre).

WhatsApp++’da bulunan ince ayarlardan biri, bir kişinin tam durum güncellemesini (tüm fotoğraflar, videolar ve metin güncellemeleri dahil) görüntüleme ve gerçek durumu görünmeyen olarak tutma yeteneğidir.

Not: WhatsApp++’ı BuildStore’dan yüklemek, orijinal WhatsApp uygulamasını kaldırmanızı gerektirir.

 • Zaten yüklüyse, orijinal WhatsApp uygulamasını iPhone’unuzdan kaldırın.
 • Yeni bir BuildStore hesabı için kaydolun ve iOS cihazınızı kaydedin.
 • WhatsApp++’ı Build Store aracılığıyla iPhone’unuza indirip yükleyin ve henüz yapmadıysanız telefon numaranızla oturum açın.
 • WA++ Ayarlarına gidin ve “Gizli Mod” seçeneğinin kapalı olduğundan emin olun.
 • WA++ Ayarları >> WA Hikayeleri Ayarları’na gidin ve henüz etkinleştirilmemişse “Hikayeleri Manüel Olarak Görüldüğü Gibi İşaretle” seçeneğini açın.

Şimdi WhatsApp++’da Durum ekranına gidin ve tamamen görüntülemek için belirli bir kişinin durumuna dokunun. Bu aktivite, kişinizin cihazına yansımayacaktır.
Not: Belirli bir durumu görüntülerken ekranın sağ alt köşesinde küçük bir “göz” ikonu bulunur. Bu ikona dokunmak, durumu ilgili kişinin cihazında “görüntülendi” olarak işaretleyecektir.

WhatsApp++ kullanmak, Okuma Makbuzlarını açık tutarken belirli bir kişiyi bilgilendirmeden bir durumu görüntülemenize bile izin verir. Durum güncellemelerini, görüntülediğinizi bilmelerine izin vermeden görüntülemek için nihai, tavizsiz bir çözümdür.

Not: Durumu Okundu Bilgileri devre dışıyken görüntülediyseniz ve durum sona ermeden önce ayarı etkinleştirdiyseniz, kişinin durumu görüntülediğiniz konusunda bilgilendirilme olasılığı vardır. Bunu önlemek için, durum sona erene kadar ayarları devre dışı bırakabilirsiniz.

Yöntem 3: Durumu Çevrimdışı Görüntüle

Uçak modunu etkinleştir, birçok şeyde kullanışlı olan kötü şöhretli, geçici bir çözümdür. WhatsApp’ta Durumu görüntülemek için de kullanabilirsiniz.

Ancak uygulama, siz Uçak modunu devre dışı bırakana kadar görünüm durumu bilgilerini cihazınızda yerel olarak tutar. İnternete bağlandığınızda, bilgiler senkronize edilir.

Not: WhatsApp’ta sohbetlerinizi ve medyanızı kaybetmek istemeyebileceğiniz için işleme başlamadan önce yedek almayı unutmayın.

Bunu halletmek için Uçak modunu etkinleştirin, durumu kontrol edin ve İnternet’e bağlanmadan önce uygulamayı kaldırın. Kaldırma işleminden sonra, yerel olarak kaydedilen tüm WhatsApp verileri kaldırılacak ve bu nedenle sunucularla senkronize edilmeyecektir.

Hala Sana Uygun Yöntem Yok Mu?

Ancak bu adımları atlayabilir ve WhatsApp durumunu görünmeden görüntüleyebilirsiniz. WhatsApp Web’i bilgisayarınızda kullanabilir, Özel Pencerede veya Gizli modda kullanabilirsiniz.

Yöntem 4: WhatsApp Durumunu WhatsApp Web Üzerinden Görüntüle

 1. Adım : Tarayıcınızda özel/Gizli modda WhatsApp web’e gidin.
 2. Adım : Durum ekranında, kişileriniz tarafından yüklenen durum listesini görüntüleyin.
 3. Adım : PC’nizdeki İnternet bağlantısını kesin.
 4. Adım : Şimdi görüntülemek istediğiniz kişinin durumunu kontrol edin.
 5. Adım : Durumu görüntüledikten sonra, Gizli modda açıldıysa tarayıcıyı kapatın veya tarayıcı verilerini silin.

Not: WhatsApp web’i Gizli modda açtıysanız, pencereyi kapatır kapatmaz tüm tarama geçmişi silinecektir.

Adım 6: Bilgisayarınızı tekrar internete bağlayın.

Bu numara yalnızca metin güncellemelerini görüntülemenize izin verir, ancak duruma yüklenen fotoğrafları veya videoları net bir şekilde göremezsiniz. Çevrimdışı olduğunuz için WhatsApp medya dosyalarını indiremez.

Ayrıca yüklenen ilk durumun ekran görüntüsünü alabilir ve bu konuda fikir sahibi olabilirsiniz. Bu, özellikle fotoğraflar ve videolar için durumu görüntülemek için etkili bir yöntem değildir.

Ancak, alınan anlık görüntüyü yakınlaştırarak metni deşifre edebileceğiniz için bu yöntem metin güncellemeleri için çalışır.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir