1. Anasayfa
  2. Apple

iOS 18 ile Ana Ekran Uygulamalarında Koyu Mod

iOS 18 ile Ana Ekran Uygulamalarında Koyu Mod

Apple, iOS 18 güncellemesi ile iPhone’daki Koyu Mod’un kapsamını genişletmeyi planlıyor. MacRumors’un güvenilir kaynaklara dayandırdığı haberine göre, bir sonraki iPhone yazılım güncellemesi ana ekranda Koyu Mod’u destekleyecek.

Rapor, iOS 18’de Koyu Mod etkinleştirildiğinde, ana ekranda yer alan Apple’ın yerleşik uygulama simgelerinin koyu tonlara sahip olacağını belirtiyor. Yayında, Koyu Mod’un ana ekrandaki üçüncü taraf uygulamaları nasıl etkileyeceği belirtilmiyor. Ancak bu, Bloomberg’ün Apple’ın iOS 18’de kullanıcılara uygulama simgelerinin rengini değiştirme izni vereceğine dair önceki haberlerini destekliyor.

iPhone'da Koyu Mod'un nasıl çalıştığına dair bir dizi ekran görüntüsü
Görsel, Koyu Mod’un iPhone’da nasıl göründüğüne dair genel bir bakış sunuyor

Koyu Mod, iPhone’da ilk kez 2019’da iOS 13 ile tanıtıldı. Koyu Mod, düşük ışık koşullarında daha rahat bir görüntüleme deneyimi için koyu bir renk paleti kullanmayı mümkün kılıyor. Bu ayar tüm iPhone’larda mevcut ve Ayarlar, Safari, Haritalar, Mesajlar ve daha fazlası gibi Apple’ın yerleşik uygulamalarının ve sistem öğelerinin renklerini değiştiriyor.

iOS 18’in ayrıca yeni Parolalar uygulaması, yapay zekalı emojiler, yapay zekalı altyazılar, Safari ve Siri’de iyileştirmeler ve Apple’ın OpenAI ile iPhone’a yapay zeka oluşturma yeteneklerini getirmek için yaptığı görüşmeler de dahil olmak üzere birçok başka kullanışlı özellik ve değişiklik getirmesi bekleniyor.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir