1. Anasayfa
  2. Dijital Pazarlama

Instagram’da Satış Yapmak İçin 6 İpucu

Instagram’da Satış Yapmak İçin 6 İpucu
0

Instagram, milyonlarca kayıtlı üyesini birbirine bağlamak için esas olarak resimlere ve kısa video kliplere odaklanan bir sosyal ağ sitesidir. Görüntüler ve videolar metinlerden çok daha fazlasını söylediğinden, özellikle bu sosyal platformun ne kadar hızlı büyüdüğünü görmek şaşırtıcı değil. Yine de hızla büyüyen bir sosyal platform ile her zaman satış yapma fırsatı vardır, değil mi? Tek ihtiyacınız olan, söz konusu platformda neyin işe yaradığını bilmek. Instagram söz konusu olduğunda, bir anlaşmayı kapatmak için aşağıdaki altı ipucunu göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz.

Kaliteli Görüntüler Çekin

Daha önce de belirtildiği gibi, Instagram’daki ana içerikler resimler ve videolar. Bu nedenle Instagram sayfanızda yayınlamak için sadece kaliteli görseller çekmeniz sizin için uygundur. Özellikle satmaya çalıştığınız herhangi bir ürünün yalnızca bir değil birkaç resmini çekmeniz en iyisidir. Bu görüntüleri farklı yerleşimlere ve çeşitli arka planlara sahip olarak da çekebilirsiniz.

Hash Etiketlerini Unutma

Ürünlerinizden ne kadar kaliteli resim çekerseniz çekin, bazı hash etiketleri koymazsanız, bunlar hiçbir işe yaramaz. Burada bilmeniz gereken bir şey, milyonlarca Instagram üyesinin siteyi tıpkı bir arama motoru gibi kullanma eğiliminde olmasıdır. Bu üyeler genellikle hash etiketlerini kullanarak bir şey ararlar. Bu nedenle, ilgili hash etiketlerini eklerseniz, ürünlerinizin güçlü alıcılar tarafından görüntülenme olasılığını artırabilirsiniz.

Toplulukla Etkileşime Geçin

Instagram topluluğuyla, özellikle de gelecekteki müşterileriniz olma olasılığı yüksek olanlarla etkileşime geçmeniz son derece önemlidir. Biri size ürünleriniz hakkında bir soru sorarsa, olabildiğince hızlı yanıt vermeye çalışmalısınız. Genellikle basit bir yanıtın satışa yol açtığı zamanlar vardır. Topluluktan veya potansiyel müşterilerinizden gelen herhangi bir soruyu veya yorumu kaçırmadığınızdan emin olmak için telefonunuzu, herhangi biri ürünleriniz hakkında soru sorduğunda veya yorum yaptığında sizi bilgilendirecek şekilde ayarlamayı düşünebilirsiniz.

İşleri Kolaylaştırın

Herkes her şeyi kolayca yapmak ister. Bu nedenle, ilgilendikleri takdirde, insanların ürünlerinizi satın almalarını mümkün olduğunca kolaylaştırmanız gerekir. Buradaki iyi bir fikir, ödeme için Shopier’ı kullanmak ve sipariş edilen ürünleri, ödemeyi Shopier hesabınıza alır almaz müşterilere göndermektir.

Ödüllendirici Olun

Herkesin ödülleri sevdiği gerçeğini inkar edemezsiniz. Bu nedenle, müşterilerinizden herhangi biri arkadaşlarını veya arkadaşlarını bir gönderide etiketlerse, bu müşterileri ödüllendirmek işletmenizin daha da gelişmesi için mükemmel bir fikir olacaktır. Bunun nedeni, müşterileriniz arkadaşlarını etiketlediğinde, mağazanızı daha fazla sayıda kişiye maruz bırakıyor olmalarıdır.

Kararlı olmak

Son olarak, yaptığınız her şeyde kararlı olmalısınız ve Instagram’da satış yapmanın bir istisnası yoktur. Instagram sayfanızı belirli aralıklarla güncelleyerek bağlılığınızı gösterebilirsiniz. Bu şekilde, trafikte ve dolayısıyla mağazanızdaki satışlarda kesinlikle bir artış göreceksiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir