İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Rehberler
  3. Google Chrome’da sekme ön izlemesini kapatma

Google Chrome’da sekme ön izlemesini kapatma

Google Chrome’da sekme ön izlemesini kapatma

İnternet Tarayıcısı , Google Chrome artık sekme ön izlemelerini görüntülüyor. Bu fonksiyon size uymuyorsa, bu makalemizde hızlı bir şekilde kapatmanıza yardımcı olacağız.

Sürüm 78’den başlayarak, Google Chrome tarayıcısı, açık sayfaların önizlemesini sekmenin üzerinde asılı duran küçük bir pencere biçiminde görüntülemenizi sağlayan yeni bir ” Sekme Vurgulu Kartı “işlevi sağlamıştır.

Bu kullanışlı bir özellik olabilir, ancak her kullanıcı için değil. Bu nedenle, sekme önizlemeyi kullanmak istemiyorsanız, bu özelliği Windows 10 , macOS, ChromeOS veya Linux’ta kolayca devre dışı bırakabilirsiniz .

Bu kılavuzda, Google Chrome’daki sekme önizleme özelliğini nasıl devre dışı bırakacağınızı öğreneceksiniz.

Google Chrome’da sekme önizlemesini nasıl kapatılır?

1 . Google Chrome’u açın ve adres çubuğuna aşağıdaki komutu girin :

chrome://flags/#tab-hover-cards

2 . Sağdaki açılır menüyü kullanın ve “ Tab Hover Cards ” ve “ Sek Hover Kartı İmages ” olmak üzere iki öğe için “ Devre Dışı ” seçeneğini seçin . 3 . Bundan sonra, ” Yeniden Başlat ” düğmesine tıklayarak tarayıcıyı tekrar başlatın . Şimdi, Google Chrome’daki herhangi bir sekmenin üzerine geldiğinizde önizleme penceresi görüntülenmez.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknobird, en popüler ve en iyi ücretsiz lisanslı yazılımı, ücretsiz deneme sürümünü ve ücretsiz indirmeyi sunma, paylaşma ve güncelleme konusunda uzmanlaşmış en popüler yazılım eşantiyon web sitelerinden biridir.

Yorum Yap