1. Anasayfa
  2. iOS

iOS 14: Google Chrome’u iPhone’da Varsayılan Tarayıcınız Olarak Ayarlama

iOS 14: Google Chrome’u iPhone’da Varsayılan Tarayıcınız Olarak Ayarlama
0

iOS 14, üçüncü taraf web tarayıcılarının ve e-posta istemcilerinin varsayılan hale gelmesine izin verir, bu nedenle Safari ve Apple Mail’i gerçekten sevmiyorsanız, artık başka seçenekleriniz de var.

Artık App Store’da bulunan en son Google Chrome güncellemesiyle , varsayılan tarayıcınızı iPhone ve iPad’de Safari’den Google Chrome’a ​​değiştirebilirsiniz. İşte bunu nasıl yapacağınızı anlatıyorum..

Apple, iOS 14 ile üçüncü taraf web tarayıcıları ve e-posta uygulamaları için sistem desteği ekledi. Gelecekte daha fazla kategori açabilirler.

Herhangi bir uygulamadaki bir bağlantıya dokunulduğunda varsayılan web tarayıcısı kullanılacaktır. İOS 14’e kadar, Google Chrome gibi alternatif bir tarayıcınız olabilir, ancak bağlantı işlemleri her zaman Safari’de açılır. İOS 14’te iPhone ve iPad’de bunu nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Google Chrome’u iPhone’da varsayılan tarayıcınız olarak ayarlama

Google Chrome'u iPhone'da varsayılan tarayıcınız olarak ayarlama

  • Google Chrome‘un en son sürümünü App Store‘dan indirin.
  • Ayarlar uygulamasını açın ve Google Chrome için ayarlar sayfasını açın.
  • ‘Varsayılan Tarayıcı Uygulaması’na dokunun.
  • “Chrome” a dokunun.

Bu setle, standart bir açık URL etkinliğini tetikleyen herhangi bir uygulama artık sistemi Safari yerine Google Chrome’u açmaya yönlendirecek.

Fikrinizi değiştirirseniz, Ayarlar’a geri dönebilir ve Varsayılan Tarayıcı Uygulamasını tekrar Safari olarak değiştirebilirsiniz. Chrome olmayan farklı bir üçüncü taraf tarayıcı kullanmak istiyorsanız, geliştiricinin uygulamasını güncellemesini beklemeniz gerekir. Aynı şey e-posta uygulamalarını değiştirmek için de geçerli: Şimdiye kadar, bu özelliği açığa çıkaran uyumlu bir e-posta uygulaması görmedik.

Açıkçası, bunların tümü iOS 14 veya iPadOS 14’ün yüklenmesini gerektirir. Şu anda iOS 14 geliştirici beta 8’deyiz. Apple’ın iOS 14’ü Eylül ayının sonlarına doğru tüm kullanıcılar için yayınlaması bekleniyor ve bir çıkış tarihi muhtemelen önümüzdeki haftaki Apple Etkinliğinin bir parçası olarak duyurulacak.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir