1. Anasayfa
  2. İnternet Araçları

Google Chrome Görev Yöneticisi Nasıl Çalışır?


Google Chrome ve tüm uzantıları tarafından ne kadar kaynak tüketildiğini bilmeniz gerekiyorsa, bu kılavuzumuz Google Chrome tarayıcısında Görev Yöneticisini açmanıza ve kullanmanıza yardımcı olacaktır.

Google Chrome web tarayıcısının , bilgisayar kaynaklarının tüketimini analiz etmeye yardımcı olan kendi Görev Yöneticisi vardır. Bu uygulamayı çalıştırdığınızda, görevi, tüketilen bellek miktarını , işlemci üzerindeki yükü, ağ kullanımını ve işlem kimliğini göreceksiniz . Gerekirse, herhangi bir işlemi tek tuşa tıklayarak tamamlayabilirsiniz.

Google Chrome Görev Yöneticisi nasıl açılır ve kullanılır?

Google Chrome‘u başlatın ve sağ üst köşedeki menü düğmesini tıklayın. ” Diğer Araçlar “ ı seçin ve ” Görev Yöneticisi “ ni tıklayın . Veya Shift + Esc klavye kısayolunu kullanın.

Görev yöneticisi açılacak ve İnternet tarayıcısının tüm işlemlerini Google’dan görebileceksiniz. Yukarıdaki işlevselliğe ek olarak, GPU belleği gibi belirli bir öğeyi sağ tıklayıp ekleyebilir ve tüketimini izleyebilirsiniz. İşlemi tamamlamak için, sadece vurgulayın ve uygun düğmeye basın.

Google Chrome Görev Yöneticisi Nasıl Çalışır

Google Chrome Görev Yöneticisini kullanmak oldukça basit ve kolaydır. Artık hızlı bir şekilde açabilir, izlemek için ihtiyacınız olanı ekleyebilir ve gerekirse gereksiz işlemleri sonlandırabilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (0)

  1. tam aradığım konu crome şişiyor çalışmıyordu.şimdi en azından gereksiz uygulmaları kapatabliyorum sayenizde
    teşekkür ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir