İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Rehberler
  3. Windows ve Android’de Gmail arşivi nerede?

Windows ve Android’de Gmail arşivi nerede?

Gmail'de Arşivlenmiş E-postalar Nasıl Bulunur?

E-postayı sağa kaydırdığınız zaman, otomatik olarak postanız arşive gönderilir. Ancak, tüm kullanıcılar arşivin Gmail’de nerede olduğunu ve Windows’taki bir masaüstü tarayıcısı veya bir Android uygulaması aracılığıyla arşive nasıl girileceğini bilmiyor.

Bilgisayarımda ve akıllı telefonumda Gmail arşivimi nasıl bulabilirim?

Posta kutunuzu Windows veya başka bir işletim sistemi çalıştıran bir bilgisayarda açtıysanız, posta menüsünde ayrı bir Arşiv klasörü olmadığını fark etmişsinizdir. Bu nedenle, Gmail postasındaki arşivin PC’de ve mobil cihazlarda, gmail arşivlenen maillerin nerede olduğunu bulmayı sizlere göstereceğiz.

Bilgisayarınızda Gmail arşivini bulmak için mailer’ı açmalı, sol menüden “Tüm postalar”a tıklamalısınız.

Arşivlenmiş e-postalar dahil tüm e-postaları görüntülemek için Gmail'deki Tüm Postalar sekmesine basın

Hem silinmiş hem de arşivlenmiş tüm e-postaların bir listesi görünecektir.

Hangi mesajı kurtarmak istediğinizi seçin. İşaretleyin ve en üstteki “Gelen Kutusuna Taşı” yı seçin.

Arşivi akıllı telefonunuzda bulmak istiyorsanız, Gmail’i açmanız ardından, “Tüm postalar”ı seçmeniz gerekir.

Arşivden çıkarmak istediğiniz mesajı seçin. Üstteki üç noktaya tıklayın ve “Taşı” yı seçin. E-postayı tam olarak nereye geri yüklemeniz gerektiğini belirtiyoruz.

Bu yollarla, Gmail arşivinden bir postayı geri alabilirsiniz.

Gmail Arama Çubuğunu Kullanarak Gmail’de Arşivlenmiş E-postaları Bulma

Ne yazık ki, Gmail web sitesinin üst kısmındaki veya Gmail uygulamasındaki arama yapmak için kullanabileceğiniz bir “arşiv” etiketi yok.

Manuel olarak aramak için arşivlenmiş e-postanızın konusunu, göndereni adını bilmeniz gerekir. Alternatif olarak, gelen kutusu klasörünüz, gönderilenler klasörünüz ve taslaklar klasörünüz gibi tipik klasörlerde bulunmayan e-postaları aramak için gelişmiş Gmail arama filtrelerini kullanabilirsiniz.

Çoğu durumda, bu, arşivlenmiş e-postalarınızı listelemelidir. Bunu yapmak için gmail arama çubuğuna “-in:Sent -in:Draft -in:Inbox” yazın. Bunu Gmail uygulamasında veya Gmail web sitesinde yapabilirsiniz.

Halihazırda kategori etiketine sahip e-postaları kaldırmak için Gmail arama sorgunuza “has:nouserlabels” ekleyebilirsiniz. Kategorilere ayrılmışlarsa, arşivlenmiş olsalar bile e-postayı etiketli klasörünüzde görüntüleyebilirsiniz.

Arşivlenmiş e-postaları bulmak için Gmail'deki arama çubuğuna "-in:Sent -in:Draft -in:Inbox has:nouserlabels" yazın

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknobird, en popüler ve en iyi ücretsiz lisanslı yazılımı, ücretsiz deneme sürümünü ve ücretsiz indirmeyi sunma, paylaşma ve güncelleme konusunda uzmanlaşmış en popüler yazılım eşantiyon web sitelerinden biridir.

Yorum Yap