1. Anasayfa
  2. Sektörel

Esan Akü İle Fark Yaratan Akü Teknolojileri!

Esan Akü İle Fark Yaratan Akü Teknolojileri!

Aküler, enerji ihtiyacının olduğu her alanda kullanılabilen ve taşınabilen bir güç kaynağıdır. Elektrik enerjisini kimyasal enerjiye dönüştüren bu cihazlar, motorun çalışmasını sağlamak üzere tasarlanmıştır. Genel itibariyle otomotiv sektöründe öne çıkmakla birlikte çeşitli enerji sistemleri, santraller ve iş araçlarında kullanılmaktadır. Farklı model ihtiyacına sahip olanların akü tercihinde adresi ise fark yaratan akü teknolojileri ile Esan Akü!

Farklı voltaj değerindeki akülerin yer aldığı Esan Akü, anlaşmalı bayileri ile ürünlerini kullanıcıya ulaştırmaktadır. Agm, jel akü, start stop ve otomobil aküsü gibi alanlarda öne çıkan akü çeşitleri ile enerjiye ihtiyaç duyduğunuz her alanda yanınızda olmaya devam ediyor. Çevreye duyarlı çalışma prensibi ve sunduğu ‘pozitif enerji’ ile sektöründe öncü bir kurum haline gelmiştir.

Start Stop Akü Teknolojisi

Yakıt tasarrufunun temel alındığı start stop akü teknolojisi, özellikle yoğun trafikte yakıt tüketimi ve karbon salınımını minimuma indirir. Araç durduğunda kontağı otomatik kapatıp debriyaja basıldığında ise tekrar çalışma prensibine sahiptir. Çevre dostu olup araç sürücüsü için yakıt tasarrufu noktasında avantaj sağlayan bu sistem, özellikle son yıllarda üretilen araçlarda start stop akü teknolojisinin kullanımını artırmıştır.

Start stop akü, EFB ya da AGM uyumlu araçlarda değişime uygundur. Aracınızın bu teknolojiye uygun olması, dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Bununla birlikte çelik start stop akü modelleri, binek araçlar için en çok tercih edilen akü çeşitleri arasında yer alır. Aracınıza en uygun son teknoloji akü modelleri için Esan Akü ürün çeşitliliğine göz atabilirsiniz.

Araç İçin Doğru Akü Seçimi

Her geçen gün değişen ve yenilenen ihtiyaçlar doğrultusunda aküler de çeşitlenmeye ve gelişmeye devam ediyor. Bu taşınabilir enerji kaynakları, sahip oldukları donanımlar ve özellikler ile kullanılan alanlarda ve araçlarda için en iyisini sunmak için tasarlanmaktadır. Peki kesintisiz güç için doğru akü seçimi nasıl olmalı? Öncelikle akü hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığınızı düşünüyorsanız profesyonel bir destek almanız gerekebilir.

Araç İçin Doğru Akü Seçimi

Bununla birlikte akü seçiminde, dikkat edilmesi gereken noktalar arasında; amper, voltaj, marş gücü ve rezerv kapasitesi sayılmaktadır. Bu gibi özelliklere dikkat edilmemesi ya da hatalı akü seçimi yapılması halinde seçilen akü yetersiz ya da yüksek değerde elektrik enerjisi oluşturabilir. Bu koşullar altında ise araçta istenmeyen sorunlarla karşılaşılmaktadır.

Neden Esan Akü?

Günümüzde araç çeşitliliği giderek artmakta olup buna bağlı olarak araç özellikleri ve farklı düzeyde enerji ihtiyacı da aynı oranda artmaktadır. Bu noktada binek araç, hafif ticari araç aküleri, kamyon aküleri, hobi ve alternatif enerji aküleri en çok ihtiyaç duyulan ürün çeşitliliği arasında dikkat çeker. Esan Akü, her ihtiyaca cevap verebilen kaliteli ürün çeşitliliği ile akü tercihinde ziyaret edilen ilk adres olmaya devam ediyor.

Pozitif Enerji sloganı ile 4 kıtada hizmet veren Esan Akü, Türkiye’nin 81 ilinde yaygın bayi ağı ile ürünlerini kullanıcıya ulaştırmaktadır. AR-GE merkezi ile size son teknoloji ürünler sunmak için çalışmalarına devam etmektedir. Yüksek kalitede akü modelleri ve akü hakkında tüm detaylar için Esan Akü web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir