1. Anasayfa
  2. Grafik Tasarım

En İyi 3 Boyutlu Çizim Programı Solidworks Ücretsiz mi?

En İyi 3 Boyutlu Çizim Programı Solidworks Ücretsiz mi?
0

Solidworks, 2D teknik çizimin yanında ayrıca 3D katı modelleme yapabilmek için kullanılan bir yazılımdır. Bilgisayar destekli grafik tasarım (CAD) ve mühendislik (CAE) tarafından yoğun şekilde kullanılır. Aynı zamanda Windows işletim sistemi ile uyumlu en iyi 3 boyutlu çizim programı olduğu kabul edilir.

Solidworks genel olarak ücretli olarak görünse de ücretsiz bir şekilde elde edebileceğiniz platformlar da bulabilirsiniz. Ancak bu sitelerin güvenilirliği belirsizdir. Metropolsoft hem bütçe dostu fiyatlandırması hem de ücretsiz deneme sürümünü sunmaktadır.

Metropolsoft ile Solidworks İndir ve Kullan

Google, “Solidworks indir” komutunuza istediğiniz cevabı vermeyebilir. Diğer yandan Metropolsoft, deneyimli kadrosu ve müşteri memnuniyeti odaklı iş anlayışı ile birçok alanda faaliyet gösteren, en güvenilir, kaliteli Solidworks paketlerini üretmektedir. Buna bağlı olarak Metropolsoft sayesinde ihtiyacınıza uygun Solidworks’u kolaylıkla indirebilir ve kullanabilirsiniz.

Detaylar için https://www.metropolsoft.com/urun/solidworks/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Solidworks Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Solidworks kullanmanız için belli başlı sistem gereksinimleri vardır. Solidworks sistem gereksinimleri, Solidworks’u rahat bir şekilde kullanmanız ve yazılımdan verim almanız konusunda önemli bir nitelik taşımaktadır. Bu gereksinimler şöyle açıklanabilir:

  • Windows 7 ya da daha üstü işletim sistemi (64 bit)
  • En az 8 GB RAM; 16 GB RAM
  • En az çift çekirdek CPU ve dört çekirdek
  • 2 GB ya da daha fazla GPU RAM; 4 GB GPU RAM
  • En az 2 GB boş disk alanı; 5 GB
  • NVIDIA grafik kartı
  • NVIDIA sürücü sürümünün en az 385.41 olması gerekir. Daha yeni bir sürüm, daha iyi bir performans sağlayacaktır.
  • HDR Light Studio bağlantısı (en az v5.3.3 sürümü)
  • Gürültü giderici unsuru için ise en az 4 GB’lık video belleği şarttır.

Bu sistem gereksinimlerinin karşılanması, Solidworks yazılımın verimli şekilde çalışması için büyük önem taşımaktadır. Ayrıca daha iyi sisteme sahip kullanıcılar, kullanım sırasında herhangi bir donma, hata gibi negatif uyarılar ile karşılaşmazlar.

Metropolsoft da Solidworks Öğrenci Sürümü Var mı?

Metropolsoft’da Solidworks öğrenci sürümü mevcuttur. Hem daha uygun fiyata hem de bir öğrencinin Solidworks üzerindeki bütün ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır.

Solidworks Ücretsiz Sürüm Kaç Günlük?

Solidworks ücretsiz sürüm, paketin türüne göre değişebilmektedir. Eksiksiz bir Solidworks paketi 7 günlük iken öğrenciler için daha uzun süreli olabilir.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir