1. Anasayfa
  2. Rehber

Cildinizi Güneşten Korumak için 5 İpucu

Cildinizi Güneşten Korumak için 5 İpucu
1

Güneş bizim için harika şeyler yapıyor. Sıcaklık sağlar, bizi rahatlatır ve sağlığımız için harika bir D vitamini kaynağıdır. Ancak güneşin tüm faydaları ile özellikle cilt için bazı zararları da vardır. cildinizi güneşten korumak

Güneş hasarı, cilde en büyük zararlardan biridir. Güneşin zararlı UV ışınları cilde zarar verir ve aşırı güneş yanığına neden olabilir. Güneş ışınlarına uzun süre maruz kalmak, fazla mesai foto hasarına neden olur. Cildiniz elastikiyetini kaybetmeye başlayarak ince çizgilere, kırışıklıklara, yaşlılık lekelerine ve daha birçok soruna neden olur. Aslında güneş, cildin erken yaşlanmasının ana nedenidir.

Söylemeye gerek yok, cildinizi güneşten korumak önemlidir. Neyse ki bunu yapmak gerçekten çok kolay. İşte cildinizi güneşten korumak için kullanabileceğiniz 5 yol. Bir göz at!

1. Öğleden Sonra Güneşinde Dışarı Çıkmaktan Kaçının

Güneş, öğleden sonra saatlerinde, yani 11: 00-16: 00 saatleri arasında zirvede. Bu aynı zamanda güneş ışınlarının en güçlü olduğu zamandır. Bu yoğun saatlerde güneşe çıkmamaya çalışın çünkü cildiniz bu saatlerde en fazla hasara dayanacaktır. Bu süre içinde dışarı çıkmanız gerekirse, gerekli tüm önlemleri aldığınızdan ve maksimum koruma için cildinizi kapattığınızdan emin olun.

2. Güneş Kremi Es geçmeyin

Güneş kremini ciddiye almıyoruz. Cildinizi güneşten korumaya gelince, güneş kremi sizin nihai savaşçınızdır. Cildinizi mutlu, genç ve sağlıklı tutmak istiyorsanız güneş kremi sürmeden dışarı çıkmayın. Güneş kremi satın alırken SPF önemli bir faktördür. Maksimum koruma için, her zaman en az 30 SPF’li bir güneş kremi alın. Güneş kremi, makyaj rutininizin son adımıdır, bu yüzden cömertçe uyguladığınızdan emin olun.

3. Güneş Kremini tekrar uygulayın

Güneş kreminin tüm gün dayanmadığını biliyor muydunuz? Evet, doğru okudun. Cömertçe uygulandığında bile, güneş kremi sizi 2-3 saat arasında herhangi bir yerde tutacaktır. Bu nedenle, korumayı sürdürmek için güneş kremini her 2-3 saatte bir yeniden uygulamanız gerekir. Bu bir görev gibi görünebilir, ancak güneş kremi sürdüğünüzde cildiniz iyi korunacaktır.

4. Uzun Kollu Giysileri Tercih Edin

Güneşe çıkacaksanız ve bir süre dışarıda kalacağınızı biliyorsanız, mümkünse uzun kollu giysiler giyin. Tam kollu giysiler, maruz kalma alanını sınırlandırarak size güneşten daha iyi koruma sağlar. Ayrıca, sıkı dokunmuş kumaşa sahip koyu renkli giysiler, gevşek dokunmuş kumaşa sahip açık renkli giysilere göre güneş ışınlarını engellemede çok daha etkilidir. Bu nedenle, maksimum güneş koruması elde etmek için kıyafetlerinizi daha iyi planlayın.

5. Şapka Takın

Foto yaşlanma, güneşin zararlı ışınlarının yaptığı en büyük zararlardan biridir. Uzun süre güneşe maruz kalmak iyiye götürür Ve kimse erken cilt yaşlanmasını istemez. Bu yüzden yüzünüzü güneşten korumanız önemlidir. Tabii ki, güneş kremi işini yapacak, ancak ekstra koruma kimseye zarar vermeyecek. Bir şapka ya da şapka bunu yapmanın mükemmel bir yoludur. Yüzünüzü sert güneş ışınlarından korur ve aynı zamanda bir stil ifadesi yapar. Bu bir kazan-kazan durumu. Daha ne isteyebilirsin!

Merhabalar, ben Gizem Ceylan. Yazmayı okumayı ve seyahat etmeyi severim. Ürün incelemeleri ve güncel konular hakkında yazılar paylaşırım. En sevdiğim müzik ise Rap'tir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. 18 Ocak 2021

    kuraklık devam ederse bu bilgilere çok ihtiyaç olacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir