1. Anasayfa
  2. Yapay Zeka

ChatGPT, Windows 11 Komut Satırında Göründü

ChatGPT, Windows 11 Komut Satırında Göründü
0

Microsoft, Windows 11 Canary’nin test yapısının bir parçası olarak ChatGPT sohbet robotunun yapay zeka (AI) yeteneklerini Windows Terminaline entegre etti. Artık Windows Terminalinde komutlar oluşturabilir, hataları bulabilir ve öneriler alabilirsiniz.

Microsoft, yapay zekanın komutlar için doğal dil açıklamaları sağlayabileceğini vurguluyor. Yapay zeka entegrasyonu geçen hafta Canary kanalına eklendi ancak bunu kullanmak için Azure OpenAI hizmetine bağlantı gerekiyor. Erişim yalnızca ücretli API anahtarları kullanılarak davetiyeyle sağlanır.

Terminalde chatbotu kullanmak için Terminal Chat uygulamasını GitHub’dan indirip Windows 11’e kurmanız gerekiyor. Bundan sonra Azure AI hizmeti uç noktası ve terminal sohbet ayarlarını belirleyip bu verileri kaydetmeniz gerekecektir.

Sohbet, yapay zekadan önerileri seçme ve bunları doğrudan terminal giriş satırına kopyalama olanağı sağlayarak, komutları çalıştırmadan önce gözden geçirmenize olanak tanır. Ek olarak, Terminal Sohbeti komut satırı veya PowerShell ile çalışarak yardımı daha alakalı ve doğru hale getirebilir.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir