1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

BFF ne demek? BFF açılımı nedir?

BFF ne demek ve hangi durumda kullanılır?

BFF ne demek? BFF açılımı nedir?
0

BFF’nin anlamı nedir?

BFF, sosyal ağlarda çok kullanılan ve tamamen “Sonsuza Kadar En İyi Arkadaşlar” anlamına gelen Best Friends Forever olarak yazılan İngilizce bir kısaltmadır. BFF sadece yakın arkadaşlar olacak, erkek veya kadın olabilir, zor zamanlarda size her zaman yardımcı olan, hayattaki tüm sevinçleri ve üzüntüleri paylaşan ruh eşiniz.

  • Hayatında olması gereken 3 tip arkadaş
  • Gerçek “arkadaşların” asla yapmadığı 10 şey
  • Samimi bir arkadaş ile sahte bir arkadaş arasındaki bilmeniz gereken 11 fark
  • Son derece derin, nüfuz eden arkadaşlar hakkında sözler ve durumlar

BFF, sosyal ağlarda, forumlarda çok kullanılır ve instagram ve facebook’taki güncel kısaltmalardan biridir. Ayrıca Facebook’ta BFF kullanıyorsanız bunu Best Facebook On Friend olarak anlayabiliriz, bu da Facebook’ta iyi arkadaş olduğunuz anlamına gelir. Günlük hayatta kullanılan durum ne olursa olsun BFF, e-posta gönderebilir, Facebook durumu yazabilir ve hatta herhangi bir yakın arkadaşımız hakkında konuşabilmemiz için şarkı sözlerinde görünebilir.

BFF’yi yalnızca yakın arkadaşlara atıfta bulunmak için kullanmanın yanı sıra, Boyfriend (erkek arkadaş) kısaltmasına atıfta bulunmak için başka bir BF kısaltmamız da var veya En İyi arkadaş (en iyi arkadaş) olarak da anlaşılabilir. GF kısaltması, Kız arkadaş kelimesinin tam anlamıdır.

3 Kişilik bff fotoğrafı

4 Kişilik bff fotoğrafı

Bu nedenle, BFF olarak kısaltılan her harf, lütfen BF, GF’nin hepsinin farklı anlamları vardır, ancak genellikle arkadaşlara atıfta bulunur. Yıl, kelimenin gerçek anlamı olduğunda, kelimelerin kullanımı daha doğru olacaktır.

Umarım bu makale size yardımcı olmuştur!

Merhabalar, ben Gizem Ceylan. Yazmayı okumayı ve seyahat etmeyi severim. Ürün incelemeleri ve güncel konular hakkında yazılar paylaşırım. En sevdiğim müzik ise Rap'tir.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir