1. Anasayfa
  2. Apple

Yeni Fotoğrafçılık Seviyesi: Apple iPhone 16 Pro için 5x Periskop Kamera Duyurdu!

Apple iPhone 16 Pro için 5x Periskop Kamera Duyurdu!

Apple’ın yaklaşmakta olan iPhone 16 Pro modeli, geçen yıl iPhone 15 Pro Max’te ilk kez sunulan 5x optik yakınlaştırma ve tetraprizma periskop kameraya sahip olacak. DigiTimes’dan gelen bilgilere göre, bu kameralar için kritik bileşenlerin tedarikçileri arasında Tayvanlı lens üreticileri Largan Precision ve Genius Electronic Optical (GSEO) yer alıyor.

iPhone 15 Pro Max için periskop lensleri tedarik eden Largan Precision, iPhone 16 Pro bileşen tedarikinde de önemli bir rol oynuyor. Largan’ın yönetim kurulu başkanı Adam Lin, optik bileşen satışlarında eylül-kasım ayları arasında bir pik beklediklerini açıkladı. Bu tarih aralığı, iPhone 16 Pro’nun olası piyasaya sürüm zamanıyla da örtüşüyor.

Tedarik zincirine yeni giren GSEO’nun ise tetraprizma lensleri için kalite kontrol aşamasını başarıyla tamamladığı biliniyor. Bu bileşenlerin üretimi, başarılı testlerin ardından Temmuz ayının ortalarında başlaması bekleniyor.

iPhone 15 Pro Max‘teki periskop lens, 5x optik yakınlaştırma ve 25x’e kadar dijital yakınlaştırma sunarak, 3x optik yakınlaştırmayla sınırlı olan önceki iPhone modellerine kıyasla önemli bir gelişme sağlamıştı. Bu teknolojinin, görüntü sabitlemesini geliştirmeye ve düşük ışık koşullarında daha iyi performans sunmaya yardımcı olması bekleniyor ve akıllı telefon fotoğrafçılığında önemli bir ilerleme olarak görülüyor.

Merhabalar, ben Gizem Ceylan. Yazmayı okumayı ve seyahat etmeyi severim. Ürün incelemeleri ve güncel konular hakkında yazılar paylaşırım. En sevdiğim müzik ise Rap'tir.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir