1. Ana Sayfa
 2. Sistem Araçları

MSI Afterburner Windows 10 indir

MSI Afterburner Windows 10 indir
0

GPU’nuzun zayıf yetenekleri ve oyunun yüksek GPU gereksinimleri nedeniyle bazen bir video oyunu oynamaktan zevk almak imkansızdır. Tüm grafik ayarlarını minimuma ayarlasanız bile, bu sorunu çözmek için yeterli olmayabilir.

Bu nedenle, muhtemelen oyun oynamak için üstün bir grafik kartı satın almayı düşünüyorsunuz . Ancak bu pahalı bir çözüm, bu nedenle tüm seçeneklerinizi önce yazılım düzeyinde tüketmeye değer. Örneğin, graphics sürücülerinizi en son sürüme güncellemeniz yeterli olabilir.

Diğer bir olası çözüm, en iyi performansı elde etmek için GPU’nuzu overclock etmektir. Bu zorlu bir görev olabilir çünkü aşırıya kaçmadığınızdan emin olmalısınız. Ancak yardım için MSI Afterburner‘a başvurabilirsiniz . Intel CPU için en iyi hız aşırtma yazılım çözümlerinden biridir , ancak her tür işlemciyle çalışır.

Artıları

 • 15 dış görünüm ile harika arayüz
 • Donanım izleme ve GPU hız aşırtma için zengin özellikler
 • Farklı hız aşırtma ayarlarına sahip 5 profil ayarlayın
 • Kullanımı tamamen ücretsiz

Eksileri

 • Sıradan kullanıcılar için uygun değil

MSI Afterburner , yalnızca Windows bilgisayarlarda kullanılabilen tamamen ücretsiz bir uygulamadır. Kullanıcı dostu bir arayüze sarılmıştır ve grafik kartınızın performans düzeyini artırmak için GPU ayarlarınızı kontrol etmek için basit seçenekler içerir.

Bu GPU hız aşırtma yardımcı programı için son kararımızı almadan önce aşağıdaki MSI Afterburner’ın sistem gereksinimlerine, kurulum sürecine, arayüzüne ve bir dizi özelliğe göz atın.

MSI Afterburner sistem gereksinimleri

MSI Afterburner’ı indirip bilgisayarınıza kurmadan önce, aşağıdaki sistem ön koşullarını karşıladığınızdan emin olun:

 • İşletim Sistemi : Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP (hem 32-bit hem de 64-bit)
 • GPU : NVIDIA GeForce 6, AMD RADEON HD 2000 (veya daha yenisi)
 • Sürücüler : NVIDIA Forceware 96.xx, AMD Catalyst 9.3 (veya daha yenisi)

MSI Afterburner’ın herhangi bir grafik kartıyla çalıştığını belirtmek gerekir, ancak GPU’nuz yukarıdaki gereksinimler listesinde değilse bazı işlevler sınırlı olacaktır.

MSI Afterburner nasıl kurulur?

MSI Afterburner’ı PC’nize kurmak oldukça kolaydır. Varsayılan seçenekten memnun değilseniz, yükleyici dilini seçmeniz, lisans sözleşmesini kabul etmeniz ve kurulum klasörünü değiştirmeniz yeterlidir.

Ancak, programın RivaTuner Statistics Server adlı ek bir ücretsiz üçüncü taraf aracı indirip kurmayı teklif ettiğini bilmelisiniz. MSI Afterburner, bu ekstra aracın normal çalışmasına bağlı değildir, bu nedenle, temiz bir kurulum yapmak için ilgilenmiyorsanız teklifi reddedebilirsiniz.

Windows 10 için MSI Afterburner’ı indirin

MSI Afterburner nasıl kullanılır

Grafik arayüz söz konusu olduğunda, MSI Afterburner siyah beyaz bir görünüm benimser. Voltaj ve sıcaklığın yanı sıra GPU ve bellek saatini ölçen iki gösterge panosu ve iki göstergeli şık bir tasarıma sahiptir.

Ana pencerenin ortasında çekirdek voltajını, sıcaklık sınırını, çekirdek saatini, bellek saatini ve fan hızını kontrol etme imkanı veren birkaç kaydırıcı vardır. Bu kaydırıcıların altında, grafik kartınızın tam adını ve sürücü sürümünü öğrenebilirsiniz.

UI için mevcut 15 görünüm vardır. Bunları keşfetmek için ayarlar düğmesine tıklayın, Kullanıcı Arayüzü sekmesine gidin ve Kullanıcı arayüzü dış görünüm menüsünü açın. Her yeni dış görünüm seçtiğinizde programı yeniden başlatmanız gerekir.

MSI Afterburner ile hız aşırtma

Her şeyi hesaba katan MSI Afterburner, grafik kartları için mükemmel bir hız aşırtma aracıdır . Özellikler açısından inanılmaz derecede zengindir ve size tüm yönlerini özelleştirme olanağı sunar. Dahası, MSI Afterburner bilgisayarın kaynaklarına bir yük getirmez.

Yine de, hangi aracı kullanıyor olursanız olun, hız aşırtma deneyimsiz kullanıcılar için tehlikeli bir görev olmaya devam ediyor. Her zaman ezici olma ve ardından grafik kartına zarar verme riski vardır. Bu nedenle, ödevinizi yapmalı ve hız aşırtma ayarlarını nasıl doğru şekilde yapacağınızı öğrenmelisiniz.

SSS: MSI Afterburner hakkında daha fazla bilgi edinin

MSI Afterburner, Nvidia ile çalışıyor mu?

Evet, MSI Afterburner, tüm grafik kartlarını desteklediği için Nvidia ile çalışır. RTX 20 serisinden bir Nvidia GPU’nuz varsa, en iyi hız aşırtma yapılandırmasını otomatik olarak elde etmek için MSI Afterburner’ın OC Tarayıcısını kullanabilirsiniz.

Afterburner’ı kullanmak için bir MSI kartına ihtiyacınız var mı?

Hayır, MSI Afterburner herhangi bir grafik kartla çalışır.

MSI Afterburner ücretsiz mi?

Evet, MSI Afterburner% 100 ücretsiz bir yazılımdır. Özellik kısıtlaması veya zaman sınırlaması yoktur.

MSI Afterburner özelliklerine genel bakış

 • Oyun oynama ve kaynak gerektiren uygulamalarla çalışma performansınızı artırmak için grafik kartınızda hız aşırtma yapın
 • GPU’nun saat frekansını, voltajını ve fan hızını kontrol edin
 • Donanımınız hakkında ayrıntılı bilgi verir
 • Hız aşırtmada farklı yapılandırma ayarlarıyla beş adede kadar profil hazırlayın
 • Her tür grafik kartıyla çalışır
 • Kilitli özellikler veya zaman kısıtlaması olmayan sonsuza kadar ücretsiz sürüm
 • GPU’nuzu sabit tutarken en yüksek hız aşırtma ayarlarını otomatik olarak algılamak için OC Tarayıcıyı kullanın (yalnızca RTX 20 serisi için)
 • GPU sıcaklığı ve kullanımı, FB ve bellek kullanımı, çekirdek ve bellek saati, güç, fan hızı ve takometre ile her bir CPU çekirdeğinin sıcaklığı, kullanımı, saati ve gücü için donanım kontrolü ve izlemeyi etkinleştirin
 • Düşük seviyeli IO sürücüleri ve donanım erişim arayüzü gibi diğer donanım kontrol ve izleme ayarlarını yapılandırın, askıya alındıktan sonra ayarları geri yükleyin, voltaj kontrolünün ve izlemenin kilidini açın, sabit voltajı zorlayın
 • AMD grafik kartları için resmi hız aşırtma sınırlarını genişletebilir, ULPS’yi devre dışı bırakabilir ve birleşik GPU kullanım izlemeyi etkinleştirebilirsiniz.
 • Varsayılan fan hızı eğrisini, güncelleme periyodunu ve sıcaklık histerezisini değiştirerek ve her periyotta fan hızı güncellemesini zorlayarak fan hızını tamamen kontrol edin
 • Bir fan hızı grafiği görüntüleyin, grafik sınırlarını ayarlayın ve renkleri özelleştirin
 • Günlük kaydını başlatmak ve sonlandırmak ve günlük geçmişini temizlemek için genel kısayol tuşlarını dosyalamak ve ayarlamak için donanım izleme geçmişini günlüğe kaydedin
 • Kullanıcı arayüzünü farklı bir zaman ve sıcaklık formatı ayarlayarak, araç ipuçlarını ve ipuçlarını gizleyerek, dış görünümü değiştirerek, dış görünüm şeffaflığını ayarlayarak ve ölçeklendirerek özelleştirin
 • Birden çok kullanıcı arayüzü dilini destekler

Yazar Hakkında

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yorum Yap