1. Anasayfa
  2. Yazılımlar

Dosya Sıkıştırma Programları 2024

Dosya Sıkıştırma Programları 2024
0

Piyasada Winrar ve Winzip dosya sıkıştırma yazılımları bulunuyor fakat lisansları ücretli olduğundan herkes lisans alıp kullanmıyor. Ücretlilerin ücretsiz alternatifleride mevcuttur. Bizler size en iyilerini hemde ücretsizlerini söyleyeceğiz.

Bu programlar genellikle dosyaları sıkıştırmak, sıkıştırılmış dosyaları çıkarmak veya dosyaları bir arşivde depolamak için kullanılır. Her birinin farklı özellikleri ve arayüzleri bulunmaktadır, bu yüzden ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize bağlı olarak en uygun olanı seçebilirsiniz.

7-Zİp

Hem ücretsiz hemde açık kaynak kodlu olan 7-Zip ile sorunsuz tüm dosyaları sıkıştırabiliyorsunuz. 7z, XZ, BZIP2, GZIP, TAR, ZIP, WIM, ARJ, CAB, CHM, CPIO, CramFS, DEB, DMG, FAT, HFS, ISO, LZH, LZMA, MBR, MSI, NSIS, NTFS, RAR, RPM, SquashFS, UDF, VHD, WIM, XAR, Z gibi formatları destekler. Standardı ise 7z dir.

PeaZip

ACE, ARJ, CAB, DMG, ISO, LHA, RAR, UDF, Zipx 130 ve daha fazla formatı destekleyen ücretsiz bir alternatif daha. Peazip, sıkıştırma yazılımlarına para vermek istmeyenlerin imdadına yetişiyor. Peazipde bir açıkkaynak kodlu yazılımdır.

Bandizip

Hızlı ve kolay kullanımlı bir dosya sıkıştırma programıdır. .zip, .rar, .7z ve diğer birçok formatı destekler.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir