1. Anasayfa
  2. Teknoloji

ASUS, Radeon RX 6700 XT Ekran Kartlarını Tanıttı

ASUS, Radeon RX 6700 XT Ekran Kartlarını Tanıttı

ASUS bugün üç adet özel tasarımlı AMD Radeon RX 6700 XT grafik kartını duyurdu. Bunlar arasında ASUS RX 6700 XT DUAL, TUF Gaming RX 6700 XT OC ve sınıfının en iyisi ROG Strix RX 6700 XT O12G bulunuyor.

Üç grafik kartının tümü fabrikada hız aşırtılmıştı ve şirket saat hızlarını açıklamamış olsa da, nasıl yığıldıklarını görebilirsiniz: en yüksek frekanslara sahip ROG Strix, sonraki TUF Gaming OC ve ardından DUAL. Şirket ayrıca referans tasarımlı AMD Radeon RX 6700 XT kartlarını da satacak.

ASUS ROG Strix RX 6700 XT O12G, tüm RX 6000 ve RTX 30 serisi modellerde bulunan en yeni nesil DirectCU III soğutma ile başı çekiyor, alüminyum kanatlı büyük bir soğutucu, en yeni nesil Axial-Tech fan üçlüsü, inanılmaz miktarda RGB aydınlatma ve üçünün en sağlam VRM kurulumu.

ASUS ROG Strix RX 6700 XT O12G

Ardından, radyatör metalinin çoğunu bir hava metal muhafazası aracılığıyla açığa çıkaran ve üç Axial-Tech fan kullanan ünlü TUF Gaming soğutma ünitesi ile birlikte ASUS TUF Gaming RX 6700 XT OC geliyor. Grafik kartı, ROG Strix gibi iki adet 8-pinli PCIe konektöründen güç alıyor, ancak biraz kırpılmış VRM’lere ve daha düşük fabrika hız aşırtma hızlarına sahip olması bekleniyor. Hala çift BIOS alıyorsunuz.

ASUS TUF Oyun RX 6700 XT OC

Son olarak, sıkı bir görünüme sahip , PRIME anakart ve ekran kartı ailesinin bir üyesi olan en yeni ASUS RX 6700 XT DUAL . Daha kompakt bir PCB tasarımına ve yalnızca bir çift Axial-Tech fan kullanan hafif bir alüminyum kanatlı ısı bloğuna sahiptir. Bu kart, 6 pimli + 8 pimli konektörlerle güçlendirilmiştir. Üç grafik kartının da 18 Mart 2021’de piyasaya sürülmesi bekleniyor.

ASUS RX 6700 XT DUAL

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir