1. Anasayfa
  2. Rehber

Youtube Geçersiz Yanıt Alındı Hatası Ne Demek? Nasıl Düzeltilir?

Youtube Geçersiz Yanıt Alındı Hatası Ne Demek? Nasıl Düzeltilir?

YouTube video barındırma sitesi 7/24 sorunsuz çalışır. Bununla birlikte, bazı kullanıcılar popüler bir kaynağın hizmetlerini kullanmaya çalıştıklarında periyodik olarak hala belirli hatalarla karşılaşmaktadır. Bu rehber size Youtube Geçersiz Yanıt Alındı Hatası için çözüm yolları sunacaktır.

Cep telefonumdan YouTube’a erişmeye çalıştığımda Geçersiz Yanıt Alındı ​​hatası alıyorum. Videonun olduğu sayfa yükleniyor ama video yerine bu hatayı veriyor.

Geçersiz Yanıt Alındı ​​hatası için Çözüm Yolları

Gerçersiz yanıt alındı hatası için 4 adet çözüm başlıkları aşağıda verilmiştir.

Farklı Bir Tarayıcı Kullanın

Youtube Geçersiz Yanıt Alındı ​​hatasıyla karşılaşan birçok kullanıcı, ortaya çıkan sorundan kurtulmak için çeşitli çözümlerden geçmeye meyillidir. Böyle bir çözüm, farklı bir tarayıcı kullanmaktır.

Herhangi bir ek tarayıcı kullanmayı deneyin ve hatanın gözüküp gözükmediğine bakın. Bu durumda, tarayıcıyı yeniden yüklemeyi veya ayarlarını sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

Google Hesap Adını Kontrol Edin

Google hesap ayarlarınızda kendinize bir ad belirlemediyseniz, çeşitli YouTube videoları izlerken Geçersiz Yanıt Alındı ​​hatası oluşabilir. Evet, kulağa çılgınca geliyor, ancak bir adın olmaması, Google hizmetlerini kullanırken gerçekten bazı sorunlara neden olabilir.

İşte yapmanız gerekenler:

  • Bir tarayıcı açın ve bir Google sayfasına gidin;
  • Sağ üst köşedeki hesap resminize tıklayın ve “Google Hesap Yönetimi”ni seçin;
  • “Kişisel Bilgiler” sekmesine gidin ve “Temel Bilgiler” bölümündeki “Ad” öğesine tıklayın;
  • Hesabınızın adını ve soyadını uygun alanlara girin ve “Kaydet” düğmesini tıklayın;
  • Daha sonra tarayıcınızı yeniden başlatın.

İlk bakışta, böyle bir çözüm tamamen anlamsız görünebilir, ancak İnternet’teki çok sayıda kullanıcı tarafından onaylı işe yarayan bir yöntemdir.

Antivirüs ve Reklam Engelleyicileri Devre Dışı Bırakın

Brave Browser kullanıcıları genellikle Geçersiz Yanıt Alındı ​​hatasından şikayet eder. Bu durumda, video barındırma sorunları, doğrudan Brave tarayıcısının kendisinde yerleşik olarak bulunan reklamlar ve diğer “kötü amaçlı yazılımlar” için tescilli bir engelleyici olan Brave Shield’in işlevselliğinden kaynaklanabilir.

Adres çubuğunun yanındaki Brave Shield (Kalkan) simgesine tıklayın ve ilgili anahtarı kullanarak engelleyiciyi devre dışı bırakın, ardından YouTube sayfasını yeniden yükleyin. Hata ortadan kalktıysa, aşağıdakileri öneririz:

  • Brave browser tarayıcısını tamamen yeniden yükleyin;
  • YouTube’a girerken Brave Shield’i kalıcı olarak devre dışı bırakın;
  • Benzer işlevselliğe sahip başka bir tarayıcıya geçin.

Cesur kullanma? Fark etmez, çünkü yukarıdaki çözümler diğer tarayıcıları/engelleyici uzantılarını kullanan kullanıcılar için de işe yarar. Kapatıyoruz, bakıyoruz ve sonuçlar çıkarıyoruz.

YouTube Mobil Uygulamasına Geçin

YouTube mobil uygulamasında Geçersiz Yanıt Alındı ​​ve diğer benzer hataları görmemeniz garanti edilir. Uygulamanın tek dezavantajı, reklamların varlığıdır. Evet, birçoğu var ve video barındırma hizmetinin kendisi periyodik olarak size premium abonelik sunacak, ancak uygulama istikrarlı ve hızlı bir şekilde çalışıyor.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir