1. Anasayfa
  2. Yazılımlar

Yazılım Dilleri

Yazılım Dilleri
0

Teknolojinin her geçen gün ilerlediği şu günlerde, hayatımızın her yerini kaplamış olan yazılım birçok insanın araştırma konusudur. Hayatımızı oldukça kolaylaştıran bu alanın farklı farklı yazılım dilleri bulunmaktadır. Ancak bu alana daha yeni başlayacak olan insanlarda hangi yazılım diliyle başlasam düşüncesi mevcut bulunmaktadır.

Yeni başlayacaklar için C programlama dili basit ve kullanışlıdır. Yazılım mevzusunu anlamada kolaylık sağlayan bu yazılım dili, robotik alandaki projelerde gelişme kaydetmek istiyorsanız tam size göre. Ayrıca birçok donanım projesinin temelini oluşturan bir yazılım dilidir. Bu yazılım dilini öğrenmek daha sonra öğreneceğiniz farklı yazılım dillerinde kolaylık sağlar. C’nin dışında bellekte az yer kaplayan ve hızlı çalışan yazılım dillerinin başında gelen Python diye bir yazılım dili bulunmakta.

Bu yazılım dilini sektörde bulunan her yerde kullanabilirsiniz. Ayrıca esnek bir dil olan Python, Java gibi nesne tabanlı projeler geliştirmenize de imkan sağlar. Yükselişte olan bir dil olan Python 1 numaralı öğrenilmesi gereken dil olmasa da ilk sıralarda öğrenilmesi gereken bir dildir.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir