1. Anasayfa
  2. Rehber

WordPress Yönetici giriş URL’si nasıl değiştirilir?

WordPress Yönetici giriş URL’si nasıl değiştirilir?
0

WordPress, açık kaynaklı bir içerik yönetim aracıdır. PHP ve MySQL ile yazılmıştır. Güzel siteler oluşturmak için kolay bir platformdur. WordPress ile yapılan bir site, kaynağına bakılarak kolayca bilinebilir.

Varsayılan olarak WordPress, yönetici olarak bir kullanıcı adı oluşturur. Bir bilgisayar korsanı, birden çok girişimde bulunarak sitenizi ele geçirmeye çalışabilir.

Bu çoklu girişimler, sunucu kaynağını kullanarak siteyi birden çok kez yavaşlatabilir. Varsayılan olarak, WordPress yönetici giriş URL’si alan adı ve ardından / wp-admin şeklindedir. Bu kılavuz, WordPress yönetici giriş URL’sini nasıl değiştirebileceğinizle ilgili basit adımlarda size yol gösterecektir.

Önkoşullar

  • Bir Alan Adı (ör. Example.com)
  • WordPress arka uç kimlik bilgileri

Adım 1:

Alan adını ve ardından /wp-admin yazarak WordPress yönetici sayfasına gidin . WordPress kontrol paneline girmek için kullanıcı adınızı / e-posta adresinizi ve şifrenizi girin.

www.siteadresiniz.com/wp-admin

Adım 2:

WPS Hide Login Adlı eklentiyi indirmeniz ve yüklemeniz gerekir. Eklentiler menüsünün üzerine gelin, Eklentiyi Yükle’yi tıklayın . > Tıklayın Yeni Ekle ve ara WPS gizle Oturumu için. Bu eklentinin 150.000’den fazla kurulumu ve mükemmel bir puanı vardır. İşi halleten basit bir eklentidir.

Aşama 3:

WordPress menüsünün sol kenar çubuğundaki Ayarlar menüsüne tıklayın . Ayarlar menüsünü açmak için WPS Oturum Açmayı Gizle‘ye tıklayın .

Şimdi, seçtiğiniz URL’yi ekleyerek Giriş URL’sini değiştirmeniz yeterlidir. Benzersiz bir şey seçtiğinizden emin olun. Değişiklikleri kaydet‘i tıklayın . Önceki yönetici giriş URL’si çalışmayacak ve artık yönetici sayfası giriş bilgilerinize yalnızca yeni URL kullanılarak erişilebilir.

Sonuç:

Yukarıdaki adımları izleyerek, yararlı bir eklenti kurabilir ve WordPress sitenizi bilgisayar korsanlarından ve yönetici panelinize yetkisiz giriş denemelerinden kurtarabilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (0)

  1. Verdiğiniz ipuçlar ve bilgiler için teşekkürler site site aramaktan kurtuldum

  2. Gerçekten çok işime yaradı. Web sitemizin giriş bilgilerini unutunca bu şekilde giriş yapacağım artık. Teşekkürler.

  3. Gerçekten faydali bir paylaşim olmuş emeğinizin karşılığını mutlaka alacaksiniz tebrikler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir