1. Anasayfa
  2. Rehber

Windows’ta Oyun Nasıl Kaydedilir?


0

Bir oyuncu olarak oyunun önemli anlarını kaydetmek ve arkadaşlarınızla paylaşmak heyecan vericidir. Bazen oyuncular, oynadıktan sonra en iyi oyun anını kaydedebilirler. Fakat oyunun işlevi yoksa nasıl zafer rekoru kırabilirsiniz? Bu makale, bazı popüler oyunları ve genel çözümleri kaydetme yöntemlerini tanıtacak.

Windows 10’da oyun kaydedin

Windows 10 kullanıcıları için, kayıt yapmak için herhangi bir ek yazılım veya üçüncü taraf programların yüklenmesi gerekli değildir. Sisteminize zaten yerleştirilmiş bir araç var. Yerleşik oyun kaydedici, kullanımı kolay ve kaydedilen oyun videolarının iyi kalitesini sağlayan Game Bar olarak adlandırılır. Videoyu çekmek için aşağıdaki adımları izleyin:

  • Oyununuzu başlatın ve maça başlayın;
  • Oyun çubuğunu açmak için Windows tuşuna ve G‘ye birlikte basın;
  • Oyun çubuğu görünecektir. Video kaydı ayarlarını değiştirmek için Seçenekler sekmesini kontrol edin. İlgili bir düğmeye basarak veya Windows tuşu + Alt + R tuş kombinasyonunu kullanarak video kaydetmeye başlayabilirsiniz;
  • Kaydınızı sonlandırmak için aynı tuş kombinasyonuna basın.

Bundan sonra videonuz Videos \ Captures klasörüne .MP4 formatında kaydedilecektir.

Windows 10 kullanmıyorsanız, lütfen oyunu kaydetmek için aşağıdaki yöntemleri deneyin.

CS GO oyun anları nasıl kaydedilir?

CS GO, Dungeon Fighter Online gibi kendi kaydetme yöntemine sahiptir. CS GO’nun harika anlarını ortadan kaldırmak için, oyundayken konsola ” record “ yazmanız yeterlidir . ” Stop “ girişi kaydı sonlandıracaktır.

Ayrıca, süreci kolaylaştırmak için bir oyun kaydedici de kullanabilirsiniz. Smart Game Booster, oyunu kaydetmek için hızlı bir çözümdür. Bir kısayol tuşu ile oyunun kaydını başlatabilir veya sadece tek bir anı yakalayabilirsiniz.

  • Smart Game Booster‘ı Ücretsiz İndirin ve bilgisayarınıza kurun;
  • Yazılımı Çalıştırın ve ” Ölçümler “ butonuna tıklayı, oyun sırasında kısayol tuşlarını görebilirsiniz.

Smart Game Booster Pro Oyun Videolarını Bilgisayara Kaydetmek

Smart Game Booster yalnızca bir oyunun önemli anlarını kaydetmekle kalmaz, aynı zamanda oyun hızını ve FPS’yi de artırır. ” Süper güçlendirme” işlevi, donanım performansınızı algılamanıza ve buna göre bir iyileştirme yapmanıza yardımcı olacak, böylece oyun performansınızı verimli bir şekilde artıracaktır . Artırdıktan sonra, etkileri kontrol etmek için FPS’yi karşılaştırabilirsiniz.

League of Legends oynanışı nasıl kaydedilir?

League of Legends, dünya çapında birçok oyuncu tarafından sevilen bir başka ünlü oyundur. CS GO gibi, League of Legends’ın 7. sezondan beri oynanışı kaydetmek için kendi yolu var . Önemli anları kaydetmek için yeni bir Dahili Tekrar Oynatma ve Kayıt işlevi eklendi . Üçüncü taraf bir program gerektirmeyen League of Legends videolarınızı çekmenin en kolay yöntemlerinden biridir.

  • Bir maçı bitirdiğinizde, League of Legends oynanışını kaydetmek için bir oyun oturumu oynayabilirsiniz. Bazı oyuncular bunun kullanılamadığını söyledi, ardından tekrar oynatma işlevinizi Oyun Sonu ekranından veya Maç Geçmişinden indirebilirsiniz.
  • Kaydedilen videoyu izleyin ve açıklamalı zaman çizelgesi ile istediğiniz klipleri seçin. Bundan sonra, video klipleri yakalamak için indirme düğmesine tıklayabilirsiniz.
  • Kaydedilen League of Legends oynanışı, sosyal medyada paylaşmak veya yayınlamak için kullanabilmeniz için sabit sürücünüze başarıyla kaydedilecektir.

Smart Game Booster, oyunun önemli anlarını kaydetmek için genel bir seçim olduğundan, League of Legends zaferlerini kaydetmek için de bir alternatiftir. Buradan indirin.

Diğer makalemizde görüşmek üzere..

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir