1. Anasayfa
  2. Multimedya

Windows 10’da 360 Derece Videolar Nasıl İzlenir?


Çevrimiçi eğlence için videolar bugünlerde büyük bir rol oynuyor. Bu nedenle YouTube’un medya ve web sitesi akış hizmetleri, Netflix günümüzde çok talep görüyor. Eğilimimiz için, bu sitelerdeki videoları sonsuz saatler boyunca yayınlayabiliriz. 360 derece videolar, günümüz dijital videolarında bir yeniliktir.

Bunun yardımıyla izleyiciler her açıdan bakabilirler. Harika bir eğlence kaynağı olmasına rağmen, bunları kayıt için kaydetmek gerçekten zor, kameranın videonun tamamını mümkün olan tüm açılardan çekmesi gerekiyor. 360 derecelik videolar, normal medya oynatıcı çözümlerinde oynatılamaz. Bunları Windows 10 işletim sisteminde izlemek en iyisidir.

GOM: Windows 10’da 360 derece videoları oynatmak için gerekli olan belirli medya oynatıcıları ve ayarları vardır. Windows 10 için mevcut en iyi ücretsiz medya oynatıcı bir GOM oynatıcıdır. 360 derece videolar oynatmak ve videoların kalitesini korumak için tercihlerin ortasında kalan ayarlar ve seçeneklerden geçebilirsiniz. Ücretsizdir ve videoları kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.

Video 360 Windows Mağazası: Bu uygulama, uygulamanın kendi içinde 360 ​​derecelik videoları oynatabileceğiniz yardımı ile ücretli bir yazılımdır. 360 videoların yanı sıra 360 ° fotoğrafları da destekler. Ayrıca, 3D VR başlıklarını destekler ve 360 ​​videoların diğer özelliklerini kontrol etmeyi sürdürür.

VLC Media Player: Çeşitli türdeki videolar için oldukça popüler bir yöntemdir. Bu nedenle, 360 videoları bile destekler, ancak yalnızca en son yükseltilmiş sürümde. Ancak, VR kulaklıkları desteklemiyor ve birçok yönden oldukça hatalı. VLC media player’da bu 360 videoları fare ve klavye yardımıyla kontrol edebilirsiniz. Bu yüzden Windows 10 bilgisayarında 360 derecelik videoları oynatmak için harika bir yazılımdır

Çevrimiçi İzleme: Windows 10’unuzda herhangi bir üçüncü taraf yazılımın eksikliğinden muzdaripseniz, 360 derecelik videoları çevrimiçi olarak özgürce izleyebilirsiniz. 360 derecelik video klipleri izlemenin gerçekten en kolay yolu, bu videoların çoğu YouTube’da ve Videoların diğer çeşitli akış platformlarında çok kolay bir şekilde kullanılabilir. Videoları bulabilmek için YouTube’daki 360 derece filtreleri bile kullanabilirsiniz. Bunun için yeni bir yazılım yüklemeniz veya satın almanız gerekmediğinden, bu videoları izlemenin harika bir yoludur.

Bunlar, yardımı ile bu videoları çok kolay izleyebileceğiniz ve çevrimiçi olarak izleyebileceğiniz en popüler yazılımlardan bazılarıdır, tabiki hangisi sizin için mümkünse onu seçin. Bu yazılım sayesinde bu videoları izlerken genellikle herhangi bir sorunla karşılaşılmaz, bu tür sorunlarla karşılaşsanız bile hemen çözülmesi için uygulama desteğinden kolayca yardım alabilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili