1. Ana Sayfa
  2. İşletim Sistemleri

Windows 10’da ebeveyn denetimi nasıl etkinleştirilir?

Windows 10’da ebeveyn denetimi nasıl etkinleştirilir?
0

Microsoft, Windows 10 çalıştıran bir bilgisayar kullanırken çocuklarınızı korumak için temel ebeveyn denetimi windows 10 denetimleri sağlar.

Uygulamalara, oyunlara , web sitelerine erişimi ve kişisel bir bilgisayarla veya diğer Windows 10 aygıtlarıyla takılmak için ebeveyn denetimlerini kullanın. Çocuk kendi Microsoft hesabını ve kalıcı bir İnternet bağlantısını kullanarak oturum açarsa ebeveyn kontrolünün uygulandığını bilmek önemlidir.

Ebeveyn denetimleri arkadaşlar ve okul bilgisayarlarında, Apple ve Android cihazlarda veya başka birinin hesabı kullanıldığında (sizinki bile) çalışmaz.

Windows 10’da Ebeveyn Denetimlerini Nasıl Etkinleştirebiliriz?

Not: Windows 10 Ebeveyn Denetimleri’ni kullanmak ve çocuklarınızı güvende tutmak için sizin ve çocuğunuzun bir Microsoft hesabına ihtiyacınız var.

Microsoft hesabınızı kullanarak giriş yapın, Başlat Menüsünü açın ve Sağ Tık Ayarlar’a gidin. Hesaplar’ı seçin.

Kenar çubuğunda, ” Aile ve diğer kullanıcılar “ bölümüne gidin ve ” Aile üyesi ekle “ yi tıklayın .

” Çocuk hesabı ekle “ yi işaretleyin, Microsoft hesabından e-posta adresini girin (değilse, ” Eklemek istediğim kullanıcının bir e-posta adresi yok “ seçeneğini tıklayın ve oluşturun). Sonra ” İleri “ ve ” Onayla “ yı tıklayın .

Geçerli bir e-posta kutusu girildiğinde, çift hesaba girmeniz istenecek ve davet mektubundaki talimatları takip etmeniz yeterli olacaktır. Hesabın durumu “Çocuk Bekleniyor” olarak belirtilecektir. Kurulumu tamamlamak için, İnternet’e bağlanarak giriş yapması gerekir ve Microsoft web sitesinde parametreleri hesabınız adına ayarlamanız gerekir .

Yükleme sırasında çocuk için Microsoft hesabı oluşturulduysa, aile üyeleri listesine eklenecek ve durum “Çocuk” olarak görünecek ve oturum açmaya izin verilecektir. Ebeveyn denetimi windows 10 kontrolü en uygun ayarları kullanarak etkin hesap kullanıma hazır olacak. Çocuğunuzdan onu oluşturmak için hesabınızla giriş yapmasını isteyin.

Yazar Hakkında

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yorum Yap