1. Anasayfa
  2. Windows 11

WhyNotWin11, Windows 11 Uyumluluk Denetimi Uygulaması

WhyNotWin11, Windows 11 Uyumluluk Denetimi Uygulaması

WhyNotWin11, bilgisayarınızın Windows 11 için uygun olup olmadığını öğrenmenizi sağlayan küçük bir komut dosyasıdır.

Windows 11 bu sonbaharda piyasaya sürülecek , ancak tüm kullanıcılar yeni işletim sistemine yükseltme yapamayacak. Microsoft, Windows 11’i almak için sistem gereksinimlerini açıkladı , bu nedenle cihazınızın yeni koşulları karşılayıp karşılamadığını kontrol etmeniz iyi olur.

WhyNotWin11, PC’nizin Windows 11 için uygun olup olmadığını öğrenmenizi sağlayan küçük bir komut dosyasıdır.

WhyNotWin11’i indirin

Uygulama taşınabilirdir – indirdikten hemen sonra çalıştırabilirsiniz. Tüm program arabirimi, makinenizin en son Windows sürümünü almasını engelleyebilecek sistem gereksinimlerinin ayrı ayrı öğelerini görüntüleyen tek bir ekrandan oluşur.

Yardımcı program, uyumluluk sonuçlarının mevcut bilinen gereksinimlere dayandığını bildirir. Temel olarak araç, önyükleme türünü, CPU üretimini, CPU çekirdeği sayısını, CPU frekansını, disk bölümlerini, RAM’i, güvenli önyüklemeyi, boş depolama alanını ve TPM belirtiminin sürümünü kontrol eder.

Tüm sonuçlar renk kodludur. Kırmızı, bilgisayarın belirli bir öğenin gereksinimlerini karşılamadığı anlamına gelir. Yeşil, ön koşulların karşılandığı anlamına gelir. Spesifik gereksinim henüz bilinmiyorsa sarı kullanılır.

Windows 10’un en son sürümünü çalıştırabilen çoğu bilgisayarın muhtemelen Windows 11 ile uyumlu olduğunu varsaymak mantıklıdır. Öte yandan, cihazınız Windows 11’i alamazsa hemen endişelenmeyin. Şirket, Windows 10’u en az 2025 yılına kadar destekleyeceğini resmen açıkladı.

Bilgisayarınızın Windows 11 ile uyumlu olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız, resmi Microsoft aracına alternatif olarak WhyNotWin11 yardımcı programını kullanabilirsiniz ” PC Uyumluluk performansını kontrol edin » (PC Health Check).

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir