1. Anasayfa
  2. Teknoloji

WhatsApp Web, Parmak İzinizle Gizliliğinizi Arttırın


0

Kullanıcıların yalnızca parmak izinizle WhatsApp Web’e doğrudan cep telefonunuzdan kimlik doğrulamasına ve giriş yapmasına olanak tanıyan yeni bir işlevi test edecek .

WABetaInfo tarafından yayınlanan yakın tarihli bir rapora göre, WhatsApp, parmak izinizi kullanarak yeni bir WhatsApp Web oturumu oluşturmayı onaylamaya izin veren bir özelliği test ederken tespit edildi. Bu özelliğin, uygulamanın WhatsApp Android beta sürüm 2.20.200.10’da bulunduğu ve şu anda geliştirilme aşamasında olduğu bu nedenle gelecekteki bir güncellemede kullanıma sunulacağı bildirildi.

Bir WhatsApp web oturumunu parmak iziyle doğrulamak için parmak izi desteği, esasen platformu daha güvenli hale getirmek ve birisinin telefonunuzu geçici olarak kullanması durumunda PC’lerinde yeni bir oturum oluşturma riskini ortadan kaldırmak için yapılıyor.

Bu özellik şu anda uygulamanın Android beta sürümünde tespit edilmiş olsa da, kesinlikle iPhone kullanıcılarına da sunulması bekleniyor.

Bu haftanın başlarında, WABetaInfo, WhatsApp Web platformunun yeni bir web sürümü 2.2037.6’da, şirketin sesli, görüntülü ve grup aramaları için yeni düğmeler ve ek menüsü için yeni simgeler sunacağını bildirdi. Bu simgeler yeni bir güncellemede resmi olarak görünecek.

Bunun dışında bu güncelleme, “işlemin uçtan uca şifrelenmiş olduğunu belirten” yeni bir etikete sahip yeni bir yükleme ekranı için izlerle birlikte gelir.

Buna ek olarak, bu yeni işlevselliğin Facebook’un tüm platformlarının sohbet geçmişini senkronize etme planıyla olası bir ilişkisini kesinlikle görebiliriz, çünkü bu kimlik doğrulama sistemi ile kullanıcıların sürekli bir İnternet bağlantısına ihtiyaç duymadan web uygulamasını kullanmalarına izin verir. akıllı telefonunuzda.

Şu an için bir kez daha bu yeni özelliğin ne zaman piyasaya sürülmesinin beklenebileceğine dair bir tarih yok , ancak daha önceki benzer sızıntılarda gördüğümüz gibi, birkaç ay ve hatta daha fazla uygulama güncellemesi sürebilir.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (0)

  1. çok iyi çünkü çoğu şey whatsapp üzerinden ilerliyor ve sürekli pc’lerde açık kalıyor bazen unutmak zorunda kalabilyor insanlar. açık kalsa bile pc’de her girişinde parmak tanımlama istese daha güvenli bir alan oluşmuş olacak kesinlikle gelmeli bu özellik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir