1. Anasayfa
  2. Rehber

WhatsApp Numara Değiştirme Özelliği Android, IOS Cihazlarında Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Numara Değiştirme Özelliği Android, IOS Cihazlarında Nasıl Kullanılır?
0

WhatsApp, geçtiğimiz birkaç yıl içinde Android ve iOS mobil cihazlarda en çok kullanılan anlık mesajlaşma hizmeti haline geldi. Uçtan uca bir şifreleme hizmetine dayanan bu mesajlaşma aracı, metinleri, GIF’leri, ses ve video gibi medya dosyalarını aktarmanıza ve konumu vb. Paylaşmanıza olanak tanır.

Şirket, platformundaki mesajlaşma deneyimini iyileştirmek için sürekli olarak yeni özellikler ekliyor. Uygulama artık sesli aramalar, görüntülü görüşmeler (hem tek başına hem de grup olarak) yapmanıza, Sepet özelliği ile alışveriş yapmanıza ve daha fazlasını yapmanıza olanak tanır.

Şirket, bu uygulama için cihaz desteğini de artırdı. Artık bu uygulamayı aynı numara ile aynı anda dört cihaza kadar kullanabilirsiniz. Ancak, önceki tüm verileri sağlam tutarken numaranızı değiştirebileceğinizin farkında mısınız?

‘Numarayı değiştir’ özelliği, aynı veya yeni akıllı telefonda numaranızı değiştirmenize izin verir. Mevcut WhatsApp numaranızı yenisiyle güncellemek istiyorsanız, aşağıdaki adımlara bir göz atın:

Akıllı Telefonlarda WhatsApp Numara Değiştirme Özelliği Nasıl Kullanılır?

  1. Adım : Android veya iOS akıllı telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasını açın. Aşağıdaki adımlar Android işletim sistemi ile ilgilidir.
  2. Adım : WhatsApp’a kaydettiğiniz yeni numaranın aktif bir ağ bağlantısına sahip olduğundan ve doğrulama için SMS veya çağrı alabildiğinden emin olun.
  3. Adım : Numara değiştirme sürecini izlemeden önce önceki tüm verileri yedekleyin.
  4. Adım : WhatsApp’ın ana sayfasında, sağ üst köşeden ‘Daha Fazla’ seçeneğine tıklayın.
  5. Adım : Şimdi, ‘Hesap’ seçeneğini seçin ve ardından ‘Numarayı değiştir’ sekmesine tıklayın.
  6. Adım : ‘İleri’ yi tıklayın.
  7. Adım : Bir sonraki sayfa sizden eski ve yeni telefon numaralarınızı girmenizi isteyecektir. Ayrıntıları doldurun ve ‘İleri’ye basın.
  8. Adım : Şimdi, tüm kişileri bilgilendirmeyi seçebilir veya belirli kişiler için ‘özel’ seçeneği seçebilirsiniz.
  9. Adım : ‘Bitti’ ye tıklayın.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir