1. Anasayfa
  2. SEO

Web sitenize organik web trafiği almanın 2 basit yolu

Web sitenize organik web trafiği almanın 2 basit yolu
0

Organik web trafiği, Google veya Bing gibi ücretsiz veya organik arama motorlarında içerik arayan ve arama motorunun kendisi tarafından yönlendirilen web sitenize giren sörfçüler anlamına gelir.

Organik web trafiği, ücretli trafikle karşılaştırıldığında en önemlisidir. İkincisi, yalnızca web trafiğini artırabilir ve sizi tavsiye edilen bir web sitesi olarak gösterebilir. Ancak organik web trafiği, edinebilirseniz, onları doğrudan müşterilere veya blogunuzda reklam yayınlamak isteyen kişilere dönüştürebilir. Her iki durumda da doğrudan satışlar veya reklamlar bağlı kuruluş programları aracılığıyla gelir ve kâr anlamına gelir.

Organik web trafiği satın almak, arama motorunu memnun etmek anlamına gelir; diğer bir deyişle, içeriğinizi Google gibi popüler ücretsiz arama motorlarında arama sorgusu başına yüzlerce sonuç arasında yüksek bir sıralama için aranabilir ve uygun hale getirmektir. Bu tekniğe veya yöntemlere popüler olarak SEO veya arama motoru optimizasyonu denir.

Organik web trafiğini dürüst bir şekilde ve arama motorları tarafından onaylanan yöntemlerle satın almanın beş basit yolu şunlardır:

İçerik pazarlaması

Bu, web trafiği oluşturmak için başka bir yararlı ipucudur. Eğer bir blogger iseniz, geniş bir kesimin ilgisini çekebilecek içerikler yazmaya çalışın. Örneğin, bir yemek blogu yazmaya çalışıyorsanız, o zaman bazı kolay kahvaltı menülerine, sağlıklı kahvaltıya, zeytinyağına odaklanın mesela ücretsiz yemek pişirme ve düşük kalorili malzemelerle lezzetli tarifler gibi.

Niş alanınızla ilgili sosyal sorunları ve sorunları anlamanız gerekir. Ayrıca, Google’ın buna benzer ücretsiz çevrimiçi araçlarını kullanarak bazı hedef anahtar kelimeleri de öğrenebilirsiniz. Ardından, yazı kategorinizdeki trend olan konular hakkında fikir edinebilirsiniz. İçeriğinizde doğru anahtar kelimeleri iyi dağıtılmış bir şekilde kullanmaya odaklanın. Ayrıca, içerikte anahtar kelime yerleşimi için en önemli konum gibi bu açıdan diğer parametreleri de göz önünde bulundurun.

Başlığınız anahtar kelimeyi içermeli ve arama motorunun yanı sıra ziyaretçileri de çekecek kadar akılda kalıcı olmalıdır. Bu amaçla SEO’daki son trendlere başvurmaya çalışın.

Bağlantı kurma

Web sitenizdeki bir web sayfasına verilen bağlantılar, Google tarafından güven oyu olarak okunur. Diğer web siteleri tarafından sağlanan dış bağlantılar bu durumda en önemlisidir. Size öneren web sitesi, sizinkiyle aynı kategoride yer almalı ve aynı zamanda tanınmış bir site olmalıdır.

Önemli bir internet çağı kazanmış olan aktif web siteleri veya halihazırda yerleşik bir iş ve itibara sahip web siteleri tercihen bu bağlantıları göndermelidir. Daha az bilinen veya yeni tarafından verilen bağlantılar veya web sitenizle alakalı olmayan veya çok güvenilmeyen içeriğe sahip web siteleri arama motoru tarafından fazla dikkate alınmayacaktır.

İnternette bağlantı kurma teknikleri hakkında göz önünde bulundurmanız gereken birkaç yöntemler vardır bunlar; Giden bağlantılar, karşılıklı bağlantılar, backlinkler (geri bağlantılar) ve diğerleri gibi çeşitli bağlantı türleri vardır.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir