1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Video Oyunlarında DLC nedir, ne işe yarıyor?

Video Oyunlarında DLC nedir, ne işe yarıyor?
0

DLC – İndirilebilir İçerik

Pek çok oyuncu DLC ve oyunlardaki genişletmeler hakkında konuşuyor. Bu terimler nelerdir? Bu makaleden onlar hakkında bir şeyler öğreneceğiz.

DLC veya İndirilebilir İçerik , bir oyun için ek oyun içeriği için kullanılan terimdir. Bunun için temelde zaten piyasaya sürülen oyun kullanılır. Bu içeriğe oyuncu için internet üzerinden erişilebilir. Geliştiriciler tarafından kullanılan promosyon tabanlı veya para kazanma yolu olabilir. Bu nedenle, temel olarak oyunu oyuncu arasında daha fazla tanıtmak veya oyuncunun oyun deneyimini geliştirmekle ilgilidir. Bazen ” Season Pass ” aracılığıyla birden fazla DLC elde edebiliriz (yukarıdaki resimde olduğu gibi).

Oyunun geliştirilmesinden bahsedersek, çoğu DLC daha fazla görünüm (oynanabilir karakterler için kıyafetler) ve modlar (farklı oyun etkinlikleri – ana menüden erişilebilir) ile birlikte gelir. Bazı sürümler, oyuncuya bazı koleksiyon eşyaları (değerli eşyalar) verir. Bazen bu içeriklerden çeşitli ve özgün silahlar elde edebiliyoruz.

Bazen DLC ve genişletmeler, oyuncuya yeni oyun deneyimleri hissetmesini sağlar. Örneğin, oyuncular DLC’lere veya Genişlemelere erişimleri varsa ilginç ganimetlerle yeni ve benzersiz görevleri deneyimleyebilirler . Oyunların çoğu, oyuncunun oyunun içeriği ile ilgilenmesini sağlamak için bu tekniği kullanmıştır.

Oyunlardaki DLC ve genişletmeler, mobil oyunlarda da büyük bir rol oynar . Özellikle çok oyunculu oyunlarda, ilk oyun ücretsiz olsa bile, oyuncu, oyundaki karakterini veya rolünü oluşturmak için ürün satın alma ayrıcalığına sahiptir. En popüler çok oyunculu oyunlar, bu yöntemi oyuncular arasındaki rekabeti artırmanın bir yolu olarak kullanır. Deneyebileceğiniz gibi, bazı oyuncuların çok daha gelişmiş silahlara ve nadir kostümlere sahip olduklarını, çünkü bu indirilebilir içeriğe sahip olduklarını deneyimleyebilirsiniz.

Genişletmeler

Genişletmeler DLC’ye oldukça benzer. Ancak Genişletme, bir DLC koleksiyonu olarak adlandırılabilir. İlk oyun yayınlandıktan sonra gelirler. Örneğin, Age of Empires 2 (Bir Strateji Oyunu ), Conqueror’s Expansion, Rise of Rajas, vb. Gibi birçok genişletmeye sahiptir. Her genişletme, yönetilecek yeni medeniyetler ve oynanacak yeni kampanya görevleri içerir. Bu açılımlarda bulabileceğimiz özel bir kalite var. Yani, yanınızda en son genişletmeye sahipseniz, önceki genişletmelerdeki tüm özellikleri içerir. Yani genişleme ne kadar geç olursa, en iyisi!

Sonuç

Dolayısıyla, geliştiricilerin bu DLC’yi ve genişletmeleri sunmak için kullandıkları sebep ne olursa olsun, bize ilk oyundan çok daha fazla deneyim vermişti. Bu da bizi bu özel görevleri oynamaya ve oyunda giderek daha fazla ilginç şeyler bulmaya itiyor. Genel olarak, onları oynamak büyüleyici bir deneyim.

Yazar Hakkında

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yorum Yap