1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Twitter’da Takipçi Kazanmanın En İyi Beş Yolu

Twitter’da Takipçi Kazanmanın En İyi Beş Yolu

En iyi kullanıcıları tweetlemeye başlayın

Şöhret kazanmanın bir yolu ünlü insanlarla ilişki kurmaktır. Gönderilerinizde çok sayıda twitter takipçisi olan kullanıcılardan bahsetmek takipçi sayınızın artmasına yardımcı olur. Örneğin, twitter’daki herhangi bir ünlüye @mesaj gönderebilirsiniz. Tweetinizi okuyup sizi takip etmeyebilirler. Bununla birlikte, takipçileri gönderinizi okuyacaktır. Beğenirlerse, ya yeniden tweetleyecekler ya da sizi takip etmeye başlayacaklar. Sonuç olarak, daha fazla takipçi kazanacaksınız.

Hash etiketlerini kullanın

Twitter’ın #etiketlerden başka bir şey olmadığını biliyor olmalısınız. Bu etiketler, gönderilerinizi ilgili çevrimiçi konulara bağlamak için kullanılır. Örneğin, #MyPerfectBday gibi bir hikaye hakkındaki duygularınızı paylaşmak için bunları kullanabilirsiniz. Birçok #etiket olmasına rağmen, en trend olanlarını kullanmak isteyeceksiniz. Yine de kampanya ve günlük kullanım hash-tag’leri takipçi toplamada etkilidir. En iyi haberlerin ve sohbetlerin bir parçası olmak için tweetleriniz’deki etiketleri kullanmanız yeterlidir. Sonuç olarak, zamanla sizi takip etmesi muhtemel olan benzer düşünen tweeter’lara bağlanacaksınız. Bir iş insanıysanız, markanız veya ürününüz için bir etiket geliştirmek akıllıca bir hareket olacaktır.

Daha sık tweet atmaya başlayın

Daha fazla twitter takipçisi edinmenin daha sık tweet atmayı öğrenmekten daha iyi bir yolu yoktur. Tweet atma oranınız, tweetlerinizin görünür olma olasılığı ile doğru orantılıdır. Daha fazla tweet attığınızda daha fazla takipçiniz olması muhtemeldir. Araştırmalar, en az 10.000 tweet’e sahip kullanıcıların 1000 ila 5.000 kişi tarafından takip edilme olasılığının olduğunu ortaya koyuyor. Sonuç olarak, günde birkaç kez tweet atmayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Ancak durmaksızın tweet atmamalısınız. İkincisi, takipçilerin sizi takip etmekten vazgeçmesine neden olabilir; ya sizin varlığınızdan sıkılırlar yada sizi bir spamcı olarak tanırlar.

Zamanında tweet atmak

Günde birkaç kez tweet atmak, yoğun saatlerde tweet attığınız anlamına gelir. Tweetlerinizi aşırıya kaçmadığınızdan emin olmanın tek yolu budur. Doğru zamanda tweet göndermek, gönderilerinizi maksimum sayıda ideal kullanıcının görüntülemesini sağlar. Tercih ettiğiniz hedef kitlenizin mükemmel tweetleme sürenizi etkilediğini unutmayın. Neyse ki, bariz araştırmalar pazar ve çarşamba günlerinin tweet atmak için en etkili günler olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, en yüksek etkileşimleri arıyorsanız, o zaman hafta sonları göndermeyi tercih etmelisiniz. Sabahları işe gidip gelme saatleri tweet atmak için harikayken, akşam saatleri (17:00 civarı) pastoral yeniden tweetleme zamanını oluşturur.

Kendinizi Tanıtın

Daha fazla takipçi ile ilgileniyorsanız, varlığınızı twitter’da duyurmanın zararı yoktur. Sosyal medya ağlarınızı geliştirerek başlamanız gerekir. Facebook’ta iş arkadaşlarınızla bağlantı kurarken, onları twitter’daki varlığınızdan haberdar edin. Alternatif olarak, LinkedIn ve Facebook dahil olmak üzere tüm sosyal medya sitelerinde Twitter kullanıcı adınızı biyografinize ekleyebilirsiniz. Aynı şey blog web sitelerinize ve e-posta imzalarınıza da yapılabilir. Bu stratejiler, arkadaşlarınızı Twitter’da sizi takip etmeye çekecektir.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. sitenizi çok beğendim teşekkürler saygılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir