1. Anasayfa
  2. Sektörel

Telefona ve Aksesuarlarına Kılıf Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Telefona ve Aksesuarlarına Kılıf Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
0

Telefon ve AirPods kılıfları seçiminde dikkat edilecek noktalar, uzun yıllar boyunca sorunsuz kullanım sunabilir. Günlük yaşamda en çok kullanılan teknolojik araçlar olan akıllı telefonlarda ve bluetooth kulaklık gibi aksesuarlarda kılıf çok önemli. Doğru kılıf seçimi ile ilgili olarak, konseptaksesuar.com’dan Fatih Kısakürek, bilinmesi gereken noktalara değindi.

Kullanışlılık ve tasarım önemli

Kısakürek, telefon ve aksesuar kılıflarının seçimine dair şunları söyledi:

Akıllı telefon ve AirPods gibi aksesuarlar, gün içinde saatlerce kullanılan eşyalar arasında bulunuyor. Bu durum da birçok riski beraberinde getiriyor. İlk günkü kusursuz kozmetik; zaman içinde çizilme, ezilme gibi durumlar nedeniyle ortadan kaybolabilir. Bu da kılıfların önemini gösteren bir konu. iPhone X kılıf ve diğer kılıf modellerine bakıldığında, bir seçim yaparken iki temel faktör göz önünde bulundurulmalıdır. Bunlar içinde ilk sırada kullanışlılık, ikinci sırada ise tasarım konsepti geliyor. Kılıfın tasarım olarak güçlü olması, çok sık kullanılan teknolojik araçlarda, tarzı ve karakteri yansıtan detaylar arasında. Kullanışlılık ise hem istenen seviyede koruma sağlaması hem de kolay çıkarılabilme gibi özellikler sunmasıdır.

Koruma seviyesi nasıl olmalı?

Telefon ve kulaklık kılıflarında seçim yaparken koruyuculuğu yüksek olan modeller her zaman bir adım öndedir. İnce yapılı ve koruma seviyesi düşük olan bir kılıfın avantajı, toz ya da kir gibi durumlara karşı koruma sağlamak olarak açıklanabilir. Bununla birlikte yan ve arka kısımları tamamen çeviren ve içerdiği materyalle yüksek koruma sağlayan modeller, sert fiziksel darbelere karşı da telefonu ya da aksesuarları korur. AirPods’lar için kullanılan bluetooth kulaklık kılıfı gibi seçenekler koruma seviyesi ile bunu sağlamaktadır.

Kaliteden ödün vermemeli

Telefon ve bluetooth kulaklık kılıflarında dikkat edilmesi gerekenler içinde kılıfın yüksek kalitesi çok önemlidir. Bu konu, sadece kalınlık ve malzeme kalitesi ile koruma seviyesiyle bağlı değil. Aynı zamanda baskılı, tasarım içeren kılıfların baskı kalitesi de yüksek olmalı. Kullanımı kolay, zor olmadan çıkarılıp takılabilecek kılıfların yüksek kalite sunması, uzun yıllar boyunca kullanım sağlayabilir. Telefon kılıfı modellerinde, aşağıdaki alternatifler, çok ilgi gören konseptler içinde yer alıyor:

  • Kamera korumalı cam
  • Deri telefon kılıfı
  • MagSafe telefon kılıfı
  • Silikon telefon kılıfı
  • Şeffaf mika telefon kılıfı

Her biri, farklı koruma seviyelerine sahip ve tasarım açısından farklı bir çizgiye sahip modeller, şık bir telefon kılıfı arayışına hitap ediyor. Renk olarak geniş seçenekler sunan telefon kılıfı ve kulaklık kılıfı modellerinde antik beyazın yanı sıra çam yeşili, bebe mavisi, çok renkli ve camel modeller en çok ilgi gören alternatifler arasında bulunuyor. Kılıfların malzeme kalitesi, kamera sürgüsü gibi özellikleri, MagSafe gibi konseptleri fiyatları üzerinde de etkili oluyor. Bu anlamda kılıf fiyatlarında indirimli ve uygun modelleri keşfetmek için nasıl bir kılıf ihtiyacı olduğu belirlenmeli ve buna göre bir araştırma yapılmalı.

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir