1. Anasayfa
  2. Rehber

Telefon ve Tablet Cihazlarınızı Nasıl Dezenfekte Edersiniz?

Telefon ve Tablet Cihazlarınızı Nasıl Dezenfekte Edersiniz?
0

Tabletinizi ve telefon ekranlarınızı temiz tutmanız çok önemlidir. Telefon ekranınızı ve tablet ekranınızı düzenli olarak temizlemek ve dezenfekte etmek hem estetik hem de hijyenik nedenlerden dolayı çok önemlidir.

Günümüzde aygıtlarınızın filtrelerini dezenfekte etmenin ve temizlemenin birçok yolu vardır. Cihazlarınızın temizliğini koruyarak kendinizi bakteri ve diğer mikroplardan koruyun. Bu makalede, telefon ekranınızı ve tablet ekranınızı temiz ve dezenfekte tutmanın çeşitli yolları anlatılmaktadır. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin!

Telefon ve Tablet Ekranı Nasıl Temizlenir?

Telefon ekranlarınızın ve tablet ekranlarınızın yepyeni ve temiz görünmesini sağlamanın belirli yolları vardır. Dokunmatik ekranı sayesinde cihazınızın işlevselliğine yardımcı olur.

Hijyen söz konusu olduğunda telefonunuzun birinci sınıf olmasını sağlamak için bu ipuçlarına ve tekniklere dikkat etmeniz gerekir. Yöntemler şu şekilde belirtilmiştir:

1) Mikrofiber bezle Ekranı Silin

Bu mikrofiber bez kullanma yöntemi, gadget ekranlarınızı temizlemenin zahmetsiz bir yoludur. Ulaşımı çok kolaydır. Gözlük takmanız durumunda gözlüğünüzle birlikte aldığınız bez mikrofiber bezdir.

Dokunmatik ekranların görüntüsü çok kırılgan ve hassas olduğundan, mikrofiber bez kullanmak harika bir fikirdir. Bunun nedeni mikrofiber bezin cam yüzeyi temizlerken herhangi bir çizilmeye neden olmamasıdır.

Ekran çok kirliyse, birkaç damla su ekleyebilir ve ardından cam yüzeyi mikrofiber bir bezle silebilirsiniz. Temizlemeden önce cihazınızı kapatmayı unutmayın!

2) Ekran Temizleme Kitleri

Ekran temizleme kitleri, çeşitli genişlik ve boyutlarda Q uçlarından veya keçeli çubuklardan oluşur. Bu, telefonunuzun ve tabletinizin kenarlarını, hoparlör ızgaralarını, kulaklığı ve bağlantı noktalarını temizlemek için harikadır. Bezler sivri olduğu için, telefonunuzun bu hassas ve karmaşık alanlarını kolaylıkla temizlemek kolaydır. Ancak, pamuklu çubuklarla temizlediğiniz parçalarda geride hiçbir lif kalmadığından emin olmalısınız.

3) UV ışığı

Telefonunuzu veya tablet ekranınızı dezenfekte etmenin en iyi yollarından biri UV ışığı kullanmaktır! Telefonunuzu veya tabletinizi temizlemek için UV ışığını kullanmanın en iyi yanı, cihazınızın oleofobik kaplamasına zarar vermemesidir!

UV ışığı telefonunuzda veya tabletinizin ekranında bulunan bakterileri kısa sürede öldürür. Çalışması sadece birkaç dakika sürer! Telefonunuzu UV ışık banyosunun içine yerleştirerek dezenfekte edebilirsiniz. Küçük, bronzlaşma yatağına benziyor. Küvetin tabanında ve kapağında UV ışığı mevcuttur. Tabletiniz veya telefonunuz için bir kılıf veya kılıf kullanmanız durumunda, bunları banyoda ayrı ayrı dezenfekte etmeniz önerilir.

4) Antimikrobiyal özelliklere sahip Koruyucu Kılıf kullanın

Temiz Telefon ve Tablete sahip olmak söz konusu olduğunda, içlerinde antimikrobiyal özellikleri içeren koruyucu kılıfları tercih etmelisiniz. Bu tür durumlar mikropları % 99,99’a kadar azaltabilir, ayrıca telefonunuzu düşme hasarlarından izole etmede oldukça etkili olacaktır.

5) Sıvı Ekran Koruyucu ve Temizleyici Seçin

Sıvı bir ekran koruyucusu ve temizleyicisi seçerek masanızı veya telefonunuzu bir Nano kaplama çözümü ile temizleyecek ve koruyacaksınız. Parmak izlerinin yanı sıra sıvıları itmede oldukça faydalıdır. Bu tür ekran koruyucuları ayrıca çizilmeye karşı dayanıklıdır ve ayrıca antimikrobiyaldir.

Telefon ve Tablet Ekranını Temizlerken ve Dezenfekte Ederken Neler Kullanmamalıyız

Telefonunuzu temizlerken dikkat etmeniz gereken bazı ürünler var. Bunlara Clorox mendil ve Lysol mendil dahildir. Diğer ürünler alkol, çamaşır suyu ve sirke ile birlikte güçlü dezenfektanlar içerir.

Bu ürünler, gadget’ınızın yanlarını ve arkasını temizlemek için güzeldir. Ancak bu ürünler ekranınıza temas ettiği anda çok zararlıdır. Aletlerinizin oleofobik kaplamasını yok eder.

Sonuç olarak!

Cihazlarınızı temiz ve mikroplardan uzak tutmak çok önemlidir. Bu makaleyi okuyun ve aletlerinizi düzenli olarak temizlemeyi unutmayın! Yukarıda belirtilen ipuçları ve tekniklerin telefonunuzu ve tablet ekranınızı temizlemenize ve dezenfekte etmenize yardımcı olacağını umuyoruz. Telefonunuzun veya tabletinizin hijyenini korumak için kullandığınız temel yöntemlerden herhangi birini kaçırdık mı?

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir