1. Anasayfa
  2. Sektörel

Speetta Shop ile Mağazadan Müşterilerinizin Evine Sevkiyat Yapmak İster Misiniz?

Speetta Shop ile Mağazadan Müşterilerinizin Evine Sevkiyat Yapmak İster Misiniz?

DÜNYANIN NERESİ OLURSA OLSUN, SPEETTA SİZİN BU KONUDA Kİ EN GÜVENİLİR ÇÖZÜM ORTAĞINIZ.

Artan turist sayısı ile beraber, ülkemizdeki mağazalardan veya internet üzerinden Türk malları alış verişi yapan kişi sayısında da hızlı bir artış mevcut. Perakendeciler veya e-ticaret sitesi sahiplerinin en önemli problemlerinden biri yapılan alış veriş sonunda ürünün istenmesi halinde yurt dışına sevkiyatı. İşte tam da bu noktada en hızlı büyüyen yazılım şirketlerinden biri olan İNKSEN Teknoloji ve Danışmanlık firması tarafından geliştirilen SPEETTA SHOP Mağazadan Eve Teslimat Yönetimi çözümünü sizlere tanıtmak istiyoruz.

Klasik müşteri siparişlerinde depodan yapılan aksiyonlar için sevkiyat takip süreçleri göreceli olarak kolay yönetilebilir. Bazı firmalar bunun için yine İNKSEN tarafından geliştirilen SPEETTA CARGO tarzı kargo yazılımı tercih etmektedirler. Olay yurt dışı müşterilerine geldiğinde ise süreç biraz daha karmaşık hale gelebiliyor. Mağazanıza gelen müşterinizin istemesi halinde; deponuzdan veya mağazanızdan müşterinizin evine yaptığınız teslimat süreçlerini (kendi araçlarınız veya üçüncü parti lojistik hizmeti ile) mobil uygulama ve control tower üzerinden yönetmek artık oldukça kolay. Mağazanızdan müşterinin belirttiği adrese teslimat operasyonunuzun her aşamasını kayıt altına alabilirsiniz. SPEETTA SHOP Eve Teslimat Yönetim Çözümü; artan müşteri taleplerini karşılamak ve fark yaratmak adına başladığınız dijital dönüşüm yolculuğunuzda işletmenize değer katacak, yenilikçi ve kullanımı kolay bir sistemdir.

“SPEETTA SHOP kullanarak Mağazanıza gelen müşterilerin evlerine (yurt içi / yurt dışı) 4 Adımda Teslimat Nasıl Yapılır?” İsterseniz şimdi bu konuyu biraz daha detaylı incelemeye başlayalım.

speetta sevkiyat takip

1. ADIM – Müşterinin Talebi Halinde Mağazadan Eve Siparişi Oluşturma & Oluşturulan Talep için Görev Atama

Süreç mağazaya gelen yerli veya yabancı müşterinizin o ortamda yapmış olduğu alış verişi, kendisnin talep ettiği adrese gönderilmesini kasada ifade etmesiyle başlar. Müşteri önce SPEETTA SHOP uygulamasına kayıt olur. Daha sona oluşturduğu kimlik barkodunu kasadaki mağaza personelinize gösterir. Oluşturulan ve müşteriden gelen tüm siparişler manuel şekilde veya entegrasyon vasıtası ile SPEETTA SHOP sistemine hızlıca aktarılır. Tam bu esnada müşterinizin teslimat detayları ile beslenen mobil uygulamaya aktarılan sipariş kolileri, en uygun zamanda sizin veya hizmet aldığınız firmanın araçlar ile eşleştirilir. SPEETTA SHOP Sistemine kayıtlı olan ve mobil uygulamayı cep telefonuna indiren sürücülere hızlı bir şekilde görev atamaları yapılır ve süreç başlamış olur.

2. ADIM – Teslimat Sürecinin Başlaması & Kargo Takibi

SHOP uygulamasının ikinci adımında mağazadan ürünleri alan Sürücüler kendilerinin belirlediği veya sistem tarafından belirlenen en kısa rota ile teslimatlarını yapmaya başlarlar. Tüm bu kargo teslimatı süresince her müşteri, her teslimat kolisi ve sürücü anlık olarak takip edilebilir. Bu süreç içerisinde kayıt altına alınan Her teslimat kolisinin özel bir sistem kimliği vardır. Aynı zamanda SPEETTA SHOP’ un bildirim özelliğini kullanarak doğrudan sürücülerle de iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca her nerede olursa olsun müşterileriniz teslimatlarını izleyebilir ve gerçek zamanlı olarak SMS mesajları ile bilgilendirebilir. Bu işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

3. Yurt içi veya Yurt dışı Teslimatın Gerçekleştirilmesi & Resimli POD Özelliği

Sürücüleriniz veya hizmet aldığınız firmalar müşterilerinize ulaşarak teslimatları en kısa sürede gerçekleştirirler. Bu aşamada sürücüler istedikleri zaman mobil uygulama üzerinden müşteriyi arayabilir, ek olarak uygulamanın fotoğraf çek işlevini kullanabilir ve teslimat işlemlerini fotoğraflar ile kayıt altına alabilirler. Bu fotoğraf çekme işlevi aynı zamanda hasarlı yırtık ezik koli vb. problemli süreçleri ve / veya müşteriye ulaşılamadığı durumları kayıt altına almak için de kullanılmaktadır. Artık kolilerin nerede olduğunu düşünmenize gerek yok.

4. Adım Tüm Bu Süreçlerin Yönetimi & Raporlaması ve İş Zekası ile Geliştirilmesi

SPEETTA SHOP başından sonuna kadar teslimat operasyonu adım adım detaylı olarak kayıt altına alır. Süreci yöneten kişiler için SPEETTA SHOP içerisinde bulunan Control Tower yönetim ekranı süreçleri dashboardlar ile izlemeye ve raporlamaya olanak sağlar. Aynı zamanda Bu şekilde raporlama için kullanacağınız birer zaman damgası, coğrafi etiket bilgisi, resim ve diğer ayrıntılara istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Bu şekilde sahip olduğunuz detaylı veri sayesinde aynı zamanda müşterinizin mal kabul alışkanlıklarını daha iyi tespit edebilir ve isterseniz teslimat performansınızı arttırabilirsiniz. Opsiyonel BI – İş Zekası modülü ile sisteminizi entegre ederek öğrenerek gelişen bir teslimat süreci yaratabilirsiniz.

Her bir sürecini detaylı şekilde Adım adım anlattığımız SPEETTA SHOP işinizi oldukça kolaylaştırıyor ve başka bir pencereden süreçleri ele almanızı sağlıyor. Bu şekilde artık farklı sorunlarla uğraşmaya ve planlanmayan gereksiz zaman kaybına son vermeniz içten bile değil. Her şey %100 sizin kontrolünüz altında. Nasıl kulağa hoş geliyor değil mi? Son olarak sizler için SPEETTA SHOP un en önemli ve eşsiz avantajlarını maddeler halinde sunmak istedik

İşte SPEETTA SHOP ve sizi rakiplerinizden farklı kılacak avantajları

  • Sahip olduğunuz yazılım sayesinde İstediğiniz pilot mağazada / bölgede kendi araçlarınız veya üçüncü parti hizmet sağlayıcılar ile teslimat yapabilme şansınız artık var.
  • Yurt dışından gelen müşterilerinize ayrıcalıklı hizmetler sunarak, bir anda fark yaratmaya başlayabilirsiniz.
  • Yerli müşterileriniz veya yabancı Mağaza müşterinize farklı bir seçenek ile müşteri sadakatini arttırmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.
  • Hediye gönderebilme opsiyonu sayesinde bir anda öne geçebilirsiniz.
  • Gözle görülür şekilde Zamanında ve tam olarak teslim edilen paket sayısında artış
  • Teknoloji kullanımı ile beraber Artan müşteri memnuniyeti ve mağazaya gelen müşteriyi tutma oranında hızla ivmelenme
  • Cironuza katkı sağlayacak Sipariş sayısı ve sepet tutarında organik artış hızı
  • Teslimat problemlerinin anında tespiti ve kayıt altına alınması sayesinde mutsuz müşteri yerine markanıza daha sıcak bakan müşteriler.

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir