1. Anasayfa
  2. Rehber

SEO Optimizasyon Problemlerinin Analizi


0

Anahtar kelime yoğunluğu, bir sitenin arama motoru sıralaması üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Sitenizin anahtar kelime yoğunluğunu iyileştirirken odak, içerik, köprüler ve resimler olmalıdır.

İçerik

Anahtar kelime yoğunluğu, metin, köprüler ve resim Alt etiketleri dahil olmak üzere bir anahtar kelimenin bir belgede kaç kez göründüğünü hesaba katar. Bu göstergeyi belirlemek için, anahtar kelimenin tekrar sayısını belgedeki toplam kelime sayısına bölmeniz gerekir. Açıkçası, anahtar kelime yoğunluğunuz ne kadar yüksekse, arama motorlarında daha üst sıralarda yer alma olasılığınız o kadar yüksektir. Ancak, sadece anahtar kelime yoğunluğunuzu artırmak için aynı kelime veya cümle kombinasyonunu tekrar etmemelisiniz. Bu tür yapay manevralar arama motorları tarafından kolaylıkla tanınır.

Köprüler

Köprüler, anahtar kelime yoğunluğunuzu artırmak için çok önemlidir. “Burayı tıklayın” metnini içeren bağlantılar kullanırsanız, arama motorları “burayı tıklayın” metnini sitenizin içeriğini tanımlayan bir anahtar kelime öbeği olarak yorumlar. Bu bağlamda, bu tür tüm bağlantıları kaldırmanız ve sitenizi tanımlayan anahtar kelimelere sahip bağlantılarla değiştirmeniz gerekir. Bağlantıları kullanırken anahtar kelime yoğunluğunuzu artırmanın tek yolu budur.

Görüntüler

Arama robotlarının siteyi analiz ederken görüntüleri boş kareler olarak algıladığını açıkça anlamak önemlidir. Aynı boş kareler, resimler devre dışı bırakıldığında site ziyaretçileri tarafından görülür. Birçok kullanıcının internette görüntüleri kapalı olarak gezindiği görülmüştür.

Alt etiketlerin geldiği yer burasıdır. Resimleri kapatmış ziyaretçilere resimleri açıklamak ve en önemlisi anahtar kelime yoğunluğunu artırmak için kullanılırlar.

Resimleri açıklarken, bunlara anahtar kelimeler eklemeniz gerekir. Çoğu kişi Alt etiketlerini düzgün ayarlamaz. Örneğin, bir logo resmi için Alt etiketleri yazın: “Logom”. Bu nedenle, Alt etiketler anahtar kelimeden yoksun oldukları için etkisiz kullanılır.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir