1. Anasayfa
  2. Multimedya

Rufus Portable – Ücretsiz indirme ve yazılım incelemeleri


0

Taşınabilir bir aygıttan önyükleme yapmak ve hatta bir işletim sistemini doğrudan bir flash sürücüden çalıştırmak, herhangi bir normal USB bellek aygıtını basit bir depolama ortamından daha fazlasına dönüştürebilen Rufus Portable gibi bazı özel yardımcı programlar sayesinde günümüzde mümkündür.

Bu türden en beğenilen araçlardan biri , yalnızca hafif boyutta olmakla kalmayıp, aynı zamanda üzerinde çalışması gereken bilgisayara kurulum gerektirmeden bir flash sürücüden de kullanılabilen Rufus Portable’dır .

Hoş ve basit bir arayüz aracılığıyla birkaç dakika içinde tüm işlevlere erişebilecek ve programı ihtiyaçlarınıza göre yapılandırabileceksiniz. Bağlı uyumlu USB cihazlarının algılanması otomatik olarak yapılır, bu nedenle yalnızca önyüklenebilir hale getirmek istediğiniz sürücüyü seçmeniz ve ardından iş için gerekli parametreleri seçmeniz gerekir.

İlk adım, bölüm şemasını ve hedeflenen sistem türünü seçmektir. Bu bağlamda, kullanımınıza sunulan 3 seçenek vardır: BIOS ve UEFI bilgisayarlar için MBR bölüm şeması, UEFI bilgisayarı için MBR bölüm şeması ve UEFI bilgisayarı için GPT bölüm şeması.

Desteklenen dosya sistemleri söz konusu olduğunda, Rufus Portable ihtiyacınız olan hemen hemen her şeyle çalışabilir, böylece aşağıdakilerden birini seçebilirsiniz: FAT, FAT32, NTFS, UDF ve exFAT destekler.

Uygulamanın ‘Biçim Seçenekleri’ alanı, özelleştirmelerin çoğunu sunar ve küçük mavi kenarlı oka basarak ortaya çıkarabileceğiniz gelişmiş bir bölüm içerir. Her işlev için tek bir tıklama ile, kötü blok kontrollerini (4 geçişe kadar), hızlı format, genişletilmiş etiket ve simge dosyalarını etkinleştirebilirsiniz.

Önyüklenebilir USB aygıtları oluşturmak için kullanımı en kolay programlardan biri olan Rufus Portable, her seferinde bir zevktir ve bir flash sürücüyü hızlı bir şekilde önyüklemeye hazır hale getirmeniz gerektiğinde kesinlikle göz ardı edilmemesi gereken araçlardan biridir.

Rufus Portable indir

Rufus Portable 3.13 Windows için

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir