1. Anasayfa
 2. Oyun

Roblox Eşya Ticareti Nasıl Yapılır? – Ticaret Sistemi

Roblox Eşya Ticareti Nasıl Yapılır? – Ticaret Sistemi
0

Bazı temel kuralların ve ipuçlarının farkında değilseniz, Roblox zorlu bir ortam olabilir. Örneğin, ne yaptığınız hakkında hiçbir fikriniz yoksa, platformdaki ürün Roblox Eşya ticareti bir kabusa dönüşebilir. İşlerin nasıl yürüdüğünü bilen diğer akıllı oyuncuları kandırabilir, hatta eşyalarınızı kaybedebilirsiniz.

Bazı basit yönergeleri bir araya getirdik ve eşyalarınızı her zaman doğru bir şekilde satmak için izlemeniz gereken birkaç basit Roblox Eşya Ticareti kuralını açıkladık.

Ticaret Kuralları

Bir satıcı olarak, işlem ücreti olmadan hesaplanan belirli bir ürünün robux değerinin yalnızca yüzde 50’sini talep edebilirsiniz. Örneğin, sistemde 400 robux fiyat etiketli bir ürün satıyorsanız, o ticaret için yüzde 30 işlem ücreti bıraktıktan sonra 200 robux’tan fazla talep edemezsiniz.

Son Ortalama Fiyat (RAP) , herhangi biriyle işlem yaparken hesaplanır. Bir aboneye sattıkları ürün için minimum son ortalama fiyat teklif edilmiyorsa, ticaret ya reddedilebilir ya da diğer kullanıcılar tarafından reddedilebilir. Bu nedenle, bir ürünü satışa sunmadan önce RAP’ı kontrol ettiğinizden emin olun. Ek olarak, ürününüz diğer tüccarlar tarafından karşılanırsa bağış seçeneğini kullanabilirsiniz.

NOT : Roblox‘ta ürün ticareti yaparken dikkatli olmanızı öneririz. Yanlış fiyat belirlerseniz ve ürün satılırsa, platform işlemi iptal edemez.

Ticaret Sistemi

İşlem Sistemi, Premium kullanıcıların erişebildiği harika bir işlevdir. Oyuncuların sınırlı içeriğin yanı sıra robux alıp satmalarına olanak tanır. Bu özelliği kullanmak için abonelerin , ‘Hesap Ayarları’ sayfasındaki ‘Gizlilik’ sekmesine giderek onu etkinleştirmeleri gerekir .

Eşyaları takas etmenize yardımcı olacak adımlar.

 1. İşlem yapmak istediğiniz kullanıcının profiline gidin
 2. Kullanıcı adıyla birlikte sağ üst köşedeki kutuya tıklayın ve üç noktalı menüye dokunun
 3. ‘Ticaret Eşyaları’nı seçin

Eşyaları takas etme seçeneği envanter panelinde de mevcuttur, böylece ticareti oradan seçerek de gerçekleştirebilirsiniz.

Roblox’ta Eşya Ticareti Nasıl Yapılır?

Ticaret sürecinin tipik olarak iki ayrı aşaması vardır:

 1. Hesap Optimizasyonu, yani hesabınızı ticarete hazırlamanız gerekir
 2. Asıl ticaret

İşte bu aşamalar hakkında bilmeniz gerekenler ve platformda nasıl ürün ticareti yapacağınız.

Hesap Optimizasyonu

 1. Üreticileri Kulübü Üyeliği veya Premium Üyelik ve katılmak Üreticileri Kulübü
  hesabınızdaki ticaret seçeneğine 2. açın. Bunu yapmak için, Roblox hesabınıza giriş yapın, ‘Hesap Ayarları’na ve ‘ Gizlilik’e gidin, ardından ‘Ticari Erişilebilirlik‘ seçeneğine tıklayın
 2. 3. Nadir ve sınırlı ürünleri alın. Nadir ürünlerden haberdar olmak için bazı Premium eklentiler edinin

Ticaret

 1. Öğelerinizi takas etmek istediğiniz kullanıcıları arayın (ticaret seçeneğine yalnızca her iki kullanıcının da Builders Club Üyeliği varsa erişilebileceğini unutmayın )
 2. Kullanıcının profilindeki ticaret tarayıcısı penceresine erişin – Roblox ana sayfasını başlatın, şunu yazın: kullanıcının adı, profilini açın ve menüdeki ‘Ticaret
 3. Eşyaları ‘ seçeneğine dokunun 3. Ticaret talebinizi gönderin
 4. Ticaret penceresini çalıştırın – takas edilecek çeşitli eşyaların bulunduğu bir panel vardır. Satılmasını istiyorsanız, seçin; Varsayılan panelden memnun değilseniz, orada istediğiniz öğeleri ekleme veya kaldırma seçeneği vardır
 5. Yukarıdaki yönergelerde bulunan takas tekliflerini yönetin

NOT : Hesabınızı veya ürün ayrıntılarınızı ifşa etmek, taraflardan birinin ilk gittiği yerde anlaşma yapmak veya hesaplar, gerçek para veya gruplar için ödeme yapmak için resmi sistemi kullanmak gibi dolandırıcılıklara kanmayın.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir