1. Anasayfa
 2. Yazılımlar

Remo Photo Recovery İncelemesi – Artıları, Eksileri ve Performansı

Remo Photo Recovery İncelemesi – Artıları, Eksileri ve Performansı

Herhangi bir olası fotoğraf kaybı senaryosu için tavsiye edildiğine inandığımız bir araç olan Remo Photo Recovery yazılımını inceleyeceğiz.

SD kartlarınızdaki fotoğrafları veya videoları yanlışlıkla sildiniz mi? Ya da daha da kötüsü, kartınızı biçimlendirdiniz ve sonra değerli fotoğraflar veya videolar içerdiğini fark ettiniz mi? Bir dijital kamerada yeterince uzun süre fotoğraf çekiyorsanız, yanlışlıkla bir hafıza kartını yeniden biçimlendirdiğinizde veya bozuk bir kart nedeniyle değerli fotoğraflarınıza erişilemez bulduğunuzda bu sinir bozucu durumla karşılaşmış olacaksınız.

Bu medya dosyalarını sadece bir saniyede kaybetmiş olabilirsiniz, ancak kaybolan dosyaları manuel olarak kurtarmak neredeyse imkansızdır, bir veri kurtarma programı kullanmak sizi bu stresten kurtarmak için yeterli bir sebep olabilir. Ancak, veri kaybı senaryonuza göre mükemmel kurtarma aracını seçmek yapmanız gereken en iyi hamledir.

Remo Photo Recovery : Web’de oldukça fazla konuşulan ve veri kurtarma yazılımı arayan bir dizi kişi tarafından kullanılan bu medya kurtarma yazılımına rastladık.

Bu yazılım hakkında şüpheliyseniz, doğru yerdesiniz. Bu yazıda, karar vermenize yardımcı olabilecek Remo Photo Recovery yazılımının derinlemesine bir incelemesini ele aldık.

Remo Photo Recovery için İstenilen Özellikler

1. Herhangi bir Dosya Biçiminin Fotoğraflarını Kurtarır:

Remo Media Recovery sürümü JPEG, PNG, PSD, GIF, RAW gibi çeşitli dosya formatları da dahil olmak üzere 300’den fazla dosya türünü kurtarır. Ayrıca, kurtarma işlemini basitleştirmek için araç, dosya türleri eklemenize ve silinen fotoğraf ve dosyaları kolayca kurtarmanıza izin verir.

2. Fotoğrafları SD karttan kurtarır:

Mini, Micro, SDHC ve SDXC gibi her türlü SD karttan yanlışlıkla silinen ve kaybolan fotoğrafları geri yükleyebilir. Transcend, Sony, Samsung, Kingston, SanDisk, HP, Lexar vb. Bellek kartı ciddi şekilde bozulmuş veya biçimlendirilmiş olsun, Remo herhangi bir kritik durumda kaybolan fotoğrafları kurtarabilir.

3. Fotoğraf Makinelerinden Fotoğrafları Kurtarır:

Remo Photo Recovery, dijital kamera kurtarma ile ünlüdür. Sadece SD kart restorasyonu desteklemekle kalmaz, aynı zamanda Canon, Nikon, Sony, Kodak, Olympus vb. Araç, fotoğrafları daha sonra kurtarmak için yedek olarak kullanılabilecek bir disk görüntüsü oluşturmanıza olanak tanır.

4. RAW Fotoğraf Kurtarmayı destekler:

Profesyonel bir fotoğrafçıysanız veya fotoğrafçılık yapmayı seviyorsanız, RAW görüntü formatında fotoğraf çekiyor olmalısınız. RAW’da yakalanan görüntüler daha kaliteli, işlenmemiş görüntüler olduğu için profesyoneller bu fotoğraf formatını sever.

Remo Recover, RAW fotoğrafları kurtarmada da yeteneklidir. CR2 / CRW, NEF, NRW, ARW, SR2 / SRW, ORF gibi çeşitli RAW fotoğraf dosyası formatları ve Canon, Nikon, Sony, Olympus gibi büyük kamera markaları tarafından geliştirilen daha birçok RAW dosya formatını dahil eder.

5. Verimli Fotoğraf Kurtarma için Gelişmiş Tarama Algoritması:

Remo Photo Recovery, Normal Tarama ve Derin Tarama olmak adında iki tarama modu sunar. Veri kaybı senaryosu normal tarama seçeneğini kullanabileceğiniz kadar kritik değilmiş gibi zaman kazandırır. Öte yandan, bozuk bir Bölüm, işletim sistemi yeniden yükleme vb. gibi seçenekleri sayabiliriz.

Remo Photo Recovery’i kullanma deneyimim:

Veri kurtarmanın karmaşık olabileceğini ve bilgisayarlar hakkında biraz bilgi gerektirdiğini düşündüm, bu doğru değildi. Remo Photo Recovery ile veri kurtarmak zahmetsiz ve kolaydır ve bu konuda hiç profesyonel olmanıza gerek yoktur.

Yazılımı ücretsiz olarak indirebilir ve aracın fotoğrafları sizin için kurtarabilir veya kurtaramayacağını kontrol edebilirsiniz.

Aracın doğruluğunu incelemenizi sağlayacak ücretsiz bir önizleme seçeneği mevcuttur.

 • Remo Fotoğraf Kurtarma yazılımını indirdikten sonra Fotoğrafları Kurtar seçeneğine tıklayın.
 • Ardından, taranabilecek tüm sabit sürücüleri ve bağlı depolama cihazlarını görüntüler. Görüntüleri kurtarmak istediğiniz bellek kartını / USB sürücüyü / sabit sürücüyü seçin, ardından tarama düğmesine basın ve yazılım hemen sürücüyü taramaya başlayacaktır.
 • Tarama işlemi tamamlandıktan sonra, geri yüklenen tüm fotoğrafları, videoları ve diğer ses dosyalarını göreceksiniz. Dosyaları çift tıklatarak ön izleyebilirsiniz. Ardından kaydet seçeneğine tıklayabilir ve anahtarı etkinleştirebilirsiniz.

Performansın Önemli Noktaları:

 • Yazılım, uzun zaman önce biçimlendirilmiş bir SD karttan görüntüleri başarıyla kurtarabildi.
 • Tamamen görüntülerle dolu bir kartta daha bilimsel bir test yaptığımızda, daha sonra biçimlendirildi ve hemen kurtarma için tarandı, Remo Photo Recovery kart üzerindeki görüntülerin % 100’ünü geri yükledi.
 • Araç, bozuk bellek kartlarından veri kurtarmada da başarılı oldu.
 • Fotoğrafları şifre korumalı bir klasörden geri almayı başardı.
 • Ayrıca virüs bulaşmış bir SD karttan veya sabit sürücüden Resimler aldı

Remo Photo Recovery Yazılımı hakkında sevdiğimiz özellikler

 • Araç, kullanıcı dostu bir grafik arayüzüyle birlikte gelir.
 • Herhangi bir veri kaybı senaryosundan bağımsız olarak kaybolan, eksik veya silinen fotoğraf ve videoları kurtarabilir.
 • Medya dosyalarını önyükleme olmayan sabit sürücülerden, çöken sürücülerden ve başarısız sürücülerden geri yükleyebilir.
 • Dosya türü görünümüne ve veri türü görünümüne sahip görüntüler için ücretsiz bir önizleme özelliği sağlar.
 • Fotoğrafları kurtarmak için sürücüyü yeniden tarama gereksinimini ekarte etmek için kurtarma oturumunu kaydedebilirsiniz.
 • Hatta komut istemi kullanılarak kalıcı olarak silinen fotoğrafları Shift + Delete aracılığıyla kurtarabilir veya Geri Dönüşüm Kutusu aracılığıyla boşaltabilirsiniz.
 • JPEG, PNG, PSD, GIF, RAW gibi dosya formatları da dahil olmak üzere farklı dosya sistemlerinde fotoğraf kurtarmayı destekler.
 • Remo Recover Media sürümünde, SD kartlar, sabit sürücüler, NTFS, FAT, FAT32, HFS+ gibi farklı dosya sistemlerinin SSD’leri gibi herhangi bir depolama cihazından fotoğraf kurtarabilirsiniz.
 • Hem Mac hem de Windows işletim sistemlerinde veri kurtarma gerçekleştirir.
 • Ayrıca, başarılı bir fotoğraf kurtarma sağlamak için Remo, fotoğraf kurtarma sürecinde size yardımcı olmak için iyi eğitimli bir destek ekibi sunar.

Remo Photo Recovery’nin bazı sınırlamaları

 • Sürücü büyükse derin tarama daha uzun zaman alacaktır.
 • Klonlamayı desteklemez.
 • Bir dezavantajı daha, birkaç dosyanın özgün dosya adlarını kaybetmesi ve bir dosya numarasıyla yeniden adlandırılmasıdır. Bunun nedeni, herhangi bir sürücüyü sildiğinizde veya biçimlendirinizde ‘index’ dosyasının kaybolması ve dizinin özgün dosyaların dosya adlarını taşımasıdır. Bu nedenle, Remo Photo Recovery kurtarılan görüntüleriniz için kendi dosya adlarını oluşturur ve dosya numaralandırma kuralında çok fazla mantık yok gibi görünüyor. Daha sonra iyi bir araştırmadan sonra bunun aletin mutasyonu olmadığını fark ettim. Dizin kaybolursa, hiçbir araç özgün dosya adlarını alamaz.
 • Aracın Windows, Mac ve Android için farklı varyantları vardır. Bunların hepsi ayrı olarak satın alınması gerekir veya Remo One Prime aboneliğini alabilirsiniz.

Veri kurtarmada aklınızda tutmanız gereken evrensel bir kural vardır. Dosyaların üzerine ne kadar çok yazarsanız, herhangi bir Veri Kurtarma yazılımının dosyaları geri yüklemesi o kadar zor olur ve orijinalleri kurtarmak için mücadele eder.

Remo Recover Software Sıkça Sorulan Sorular

Remo Recover’ın Kullanımı Güvenli mi?

Remo Recover Yazılımını Antivirüs ve Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma programıyla taradık ve yazılımda virüs veya kötü amaçlı yazılım bulamadık. Bu tarama, Remo Recover’ın kullanımının güvenli olduğunu kanıtladı.

Araç ayrıca kurtarma gerçekleştirmek için bir internet bağlantısına ihtiyaç duymaz, bu da dosyalarınızın internete gönderilme olasılığını ortadan kaldırır. Yazılımı indirmek için sadece internete ihtiyacınız var. Böylece veri güvenliği ve gizliliği de sağlanır. Aracı çalıştırmak için internete ihtiyacınız olmadığı için, sonuç olarak gereksiz reklamlar veya pop-up’lar da almazsınız.

Remo Recover yalnızca silinen dosyalarınıza erişir ve depolama cihazınızda olan dosyalar bozulmadan ve değiştirilmeden kalır.

Remo Recover’ın Kullanımı Ücretsiz mi?

Hayır. Remo Recover yalnızca size sonuçları veren ve kurtarılan dosyaları önizlemenizi sağlayan bir deneme sürümü sunar. Kurtarılan verileri kaydetmek için, sahip olduğunuz gereksinime ve kullandığınız sisteme bağlı olarak kullanıcının lisansını satın alması gerekir.

Paketleri hakkında daha fazla bilgi için Remo Software’in web sitesini takip edin. İşte birkaç sürüm ve fiyatları hakkında bilgi:

Windows için Remo Recover

● Basic: $39.97
● Media: $49.97
● Pro: $99.97

Mac için Remo Recover

● Basic: $59.97
● Media: $69.97
● Pro: $179.97

Nihai Karar

Kimse değerli fotoğraflarını ve videolarını kaybetmek istemez ve genellikle manuel olarak yapamayacağınız önemli verileri geri almak için kurtarma yazılımının yardımına ihtiyaç duyar. Neyse ki, Remo Photo Recovery herhangi bir kritik veri kaybı durumu altında güvenilir ve verilerinizin kaybolmadığını bilmek sizi mutlu edecektir. Ayrıca kullanımımıza göre, bu kurtarma yazılımı biçimlendirme, bozulma veya diğer ciddi veri kaybı koşullarından sonra bile dosyaları geri yüklemek için inanılmaz bir korumaya sahiptir.

Yazılımın mucizeler yaratmasını ve o zamandan beri tamamen yeni verilerle üzerine yazılmış bir karttan görüntüleri geri yüklemesini beklemeyin. Remo Photo Recovery sizi çoğu veri kaybı senaryosundan kurtarma potansiyeline sahiptir ve inanılmaz bir kolaylıkla sizlere sunar.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir