1. Anasayfa
  2. Rehber

PDF dosyalarını ücretsiz olarak düzenleme

PDF dosyalarını ücretsiz olarak düzenleme
0

Son zamanlarda, PDF çoğu durumda kullanılmak üzere en çok tercih edilen belge formatlarından biridir. PDF kullanmanın bir başka güzel yanı da belgelerin herkese her zaman ve her yerde aynı görünecek olmasıdır.

PDF formatını giderek daha fazla kullandıkça, düzenleme ve oluşturma isteği de artmaya devam ediyor. Bir PDF’yi düzenlemek ustalık isteyen bir iştir ve ayrıca metni düzenlemenize, ek açıklamalar oluşturmanıza, görüntü eklemenize, c ve dosyaları kolaylıkla dışa aktarmanıza olanak tanır. Her neyse, bunun için bir çözümümüz var ve bu makalede, PDF dosyalarını ücretsiz olarak nasıl düzenleyeceğiniz konusunda size rehberlik edeceğiz.

Google Drive ile PDF düzenleyin

Öncelikle, kullanıcının PDF dosyasını düzenlemek için Google Drive’a yüklemesi gerekir. Tamamlandığında, şimdi Yeni -> Dosya Yükleme -> Düzenlemek istediğiniz dosyayı seçin ve üzerine tıklayın. Şimdi, bu dosyayı seçenekler arasından Google Dokümanlar ile açın. Dosya Google Dokümanlar’da açıldığında, gerekli değişiklikleri yapabilir ve ardından dosyayı tekrar PDF olarak kaydedip indirebilirsiniz.

PDF’yi Microsoft Word ile düzenleyin

PDF düzenlemenin başka bir yöntemi de  Microsoft Word ile kullanmaktır. Şimdi, bilgisayarınızda yeni Microsoft Word belgesini açın. Ardından üst kısımdaki menü çubuğunda bulunan Dosyaya tıklayın ve aç öğesini seçin ve ardından bilgisayarınızdan PDF dosyasına tıklayın. Şimdi PDF belgesi ayrı bir MS Word belgesinde açılacaktır. Açıldıktan sonra, kullanıcılar istedikleri içeriği normal bir kelime belgesinde düzenlerken düzenleyebilirler. Düzenlendikten sonra Dosya -> Farklı kaydet seçeneğine tıklayın ve PDF formatında kaydedin. Düzenlenen dosyanız PDF dosyası olarak kaydedilecektir.

Bunlardan herhangi birinden memnunsanız, aşağıdaki yazılımları / uygulamaları da deneyebilirsiniz:

  • PDFelement
  • Nitro Pro
  • Foxit Phantom PDF
  • AbleWord
  • Sejda PDF Editor
  • Nuance Power PDF
  • Soda PDF

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir