1. Anasayfa
 2. İnternet Araçları

NordVPN İncelemesi 2022 – NordVPN Güvenli mi Değil mi?

NordVPN İncelemesi 2022 – NordVPN Güvenli mi Değil mi?
0

Tüm çevrimiçi sektördeki en iyi VPN’ler arasında NordVPN en iyisi olarak kabul edilir. NordVPN 2019’da pazar lideri oldu. Tüm bunlar, YouTube gibi belirli popüler sosyal medya sitelerinde yaptıkları tanıtım hizmetleri sayesinde mümkün oldu. İnternette gezinirken bu reklamlardan bazılarına rastlama ihtimaliniz bile var.

NordVPN İncelemesi – En İyi Proxy Ağı

2008 yılında kurulan NordVPN şirketi, en iyi ve güvenilir VPN sağlayıcılarından biri olduğunu kanıtlamak için çok çalışıyor. Sadece bu değil, aynı zamanda en hızlısı olarak kabul edilir ve en iyi gizlilik standartlarına sahiptir. Daha da önemlisi, NordVPN fazladan yol kat etti ve Netflix’in VPN savunmasını aşmayı başardı. Bu, Netflix kullanıcılarının proxy ağından yararlanma ve Amerikan Netflix’i izleme olasılığını tam olarak deneyimlemesini kolaylaştırır.

NordVPN’in Hızı

VPN kullanarak internet bağlantınızı yavaşlatmasını istemezsiniz. NordVPN, özellikle hızı kontrol etmek için uzun süre çeşitli cihazlarda test edilmiştir. Burada olası hız kaybı, speedtest.net gibi çeşitli çevrimiçi hız testleriyle bulundu.

NordVPN incelemesi , NordVPN’in hız performansının olağanüstü olduğunu gösterdi. Diğer premium VPN sağlayıcılarını geride bıraktığı için sizi şaşırtabilir. Hem ABD hem de diğer hizmetlerde test edildiğinde, sonucu değişebilir ve bulunduğunuz yere ve internet hızınıza bağlıdır.

Açıkçası, hız testi NordVPN’in hızlı olduğunu ve ara sıra hızda sadece küçük bir düşüş olduğunu gösterdi. Günlük kullanımda oyun oynarken bile hız açısından önemli bir fark yoktu. Ayrıca NordVPN, şu anda mevcut olan en hızlı sunucuya bağlanır.

En İyi Video Yayınları

NordVPN hizmetlerinin en önemli avantajlarından biri coğrafi olarak engellenen sitelere erişim sağlama yeteneğidir. Açıkçası, NordVPN incelemesi herhangi bir web sitesinin engelini kaldıracağını iddia etmiyor. Ancak kişinin favori web sitesine ve eğlence videolarına erişmeye devam etmesine ve sansürden kaçınmasına izin veriyor.

Bu nedenle, NordVPN’in sorunsuz akış sağlayıp sağlamadığını öğrenmenin tek yolu test etmekti. Değerlendirme sonucunda, ABD’de mevcut YouTube içeriği üzerinde harika çalıştığı bulundu. Bu yapılan ilk testti. Bununla birlikte, bunu BBC iPlayer’da denedik ve VPN bir şekilde içinden geçebildi, ancak tam olarak değil. BBC iPlayer, belirli proxy’leri ve VPN’leri engelleyebildi.

Fiyatlandırma

NordVPN fiyatlandırması üç ana plandan oluşur bunları açıklamak gerekirse;

 • Bir Aylık Plan: Bu, her ay yaklaşık 11,95 ABD dolarıdır.
 • Bir Yıllık Plan: Bir yılın maliyeti her ay yaklaşık 6.99 $ ‘dır (yani 83.88 $)
 • Üç Yıllık Plan: Üç yıllık plan, aylık 3.49 $ (yani tek yıllık 41.88 $) olduğunda makul bir plan gibi görünebilir.

Eh, NordVPN indirimi de biraz para biriktirmek için kullanılabilir.

İyi ve Sağlam Güvenlik

NordPVN’nin en önemli yönlerinden biri sahip olduğu güvenlik ve gizlilik politikasıdır. Bunun NordVPN inceleme 2022‘nin en güçlü takımı olduğunu bilmek sizi şaşırtabilir. Güvenlik özelliği üç bölüme ayrılmıştır –

 • Protokoller

NordVPN incelemesinin en iyi yanı , askeri düzeyde şifreleme seviyelerine sahip olmasıdır. Burada biraz 256 bit AES veri şifreleme kullanıyorlar. Ayrıca, güvenli sunuculara ve en iyi güvenlik duvarına sahiptirler. Bu, onu kullanımı sağlam ve güvenli sunuculardan biri yapar.

Ayrıca, OpenVPN TCP, OpenVPN UDP, IKEv2 / IPSec, NordLynx (Wireguard’a dayalı) gibi diğer en iyi VPN protokolleriyle harika çalışıyorlar.

 • Gizlilik ve Günlük Kaydı

NordVPN Panama’da kayıtlı olduğundan, gizlilik ayarlarına güvenebilirsiniz çünkü bu ülke gizlilikle ilgili en iyi yasalara sahiptir. Bu, NordVPN’in yapmayacağı veya kullanıcılarının günlüklerini tutması gerekmediğini söyleyebileceğiniz anlamına gelir. Açıkçası, müşterilerinin günlüklerini tutmadıklarını açıkça belirten pek çok sağlayıcı yok.

Nord VPN, müşterilerin günlüklerini saklamadıklarından emin olmak ve her türlü sunucu korsanlığından kaçınmak için disksiz bir RAM sunucusunda çalışıyor. Yani herhangi bir hassas bilgiye sahip olmayacak. Bu, herhangi bir tür hackleme varsa, yapılandırma dosyası veya veri bulunmayacağı anlamına gelir. Basitçe söylemek gerekirse, çalınacak herhangi bir bilgi olmayacak.

 • Kill Switch

Ek koruma sağlamak için NordVPN’in kendi durdurma anahtarı vardır. Burada bu seçenek, diğer VPN hizmetlerinin kill switchi ile hemen hemen aynıdır. Sunucuyla bağlantı geçici olarak kesildiğinde hiçbir kişisel verinin sızdırılmamasını sağlayacaktır. Bunun yerine, internet bağlantısı, VPN bağlantısı hemen geri gelip çalışmaya başlayana kadar kesilecektir.

Ayrıca, belirli programların ve uygulamaların belirli bir özel uygulama öldürme listesine yerleştirilmesine izin verir. Bu şekilde, VPN bağlantısı kesilirse yalnızca belirli uygulamalar kapanacaktır. Bu çok faydalı olacaktır.

NordVPN Netflix ile Çalışabilir mi?

Elbette, Netflix’in zorlu Geo-engellemesi, çeşitli VPN’lerin hizmetlerine erişimini durduracaktır. Yine de bunu yapmıyor. SmartPlay özelliği, özellikle Coğrafi engellemeyi aşmak ve aynı anda sizi güvende tutmak için oluşturulmuştur. Burada, tüm engelleri aşmak için VPN ve DNS teknolojisini birleştirir. Ancak güvenliği koruyacaktır.

NordVPN incelemesinin SmartPlay özelliği çalışıyor. Coğrafi engellemeden kolayca geçebilir ve daha hızlı ve yüksek kaliteli akış sağlar. Bu, yakındaki sunucuya bağlı olmanıza veya dünyanın diğer tarafında bulunmanıza bakılmaksızın. Hiç şüphe yok ki NordPVN, Netflix’in sıkı tespitini aşmaya yardımcı olabilecek en iyi VPN sunucularından biridir. Netflix’e erişimde diğer satıcılardan daha iyi performans gösterir.

NordVPN Torrent için En İyisi midir?

Doğrudan P2P desteğiyle, NordVPN’in birçok özelliği vardır. Bu, torrent kullanan kişiler için harika bir seçimdir. En iyi yanı, katı bir kayıt tutmama politikası, trafik sızıntısı koruması, çeşitli DNS katmanları, Bitcoin üzerinden ödeme ve Onion over VPN ve Double VPN gibi gizlilik ekstralarının varlığıdır.

Oyun için NordVPN Kullanımı

Hız testi bir şeydir, ancak NordVPN’in oyun hızı gereksinimini nasıl karşıladığı konusunda şüpheleriniz olacaktır. Eğer bir oyuncuysanız, aşırı gecikme ve ara belleğin can sıkıcı olabileceğinin farkındasınızdır.

En önemlisi, tüm oyuna olan ilginizi kaybetmenize neden olabilir. Oyununuz için kriter olarak hız testini seçmek iyi bir yön olabilir. Ama bunun için teste tabi tutmalısın. Fortnite oynamak için kullanıldığında, süper hızlı savaşlara ve oynanışa yol açar. Yani, tam zamanlı bir oyuncuysanız, arabelleği dağıtır ve gecikmesiz oyundan kurtulursunuz.

NordVPN Nasıl Kullanılır?

 1. Adım: NordVPN https://nordvpn.com/download/windows/ indirme sayfasına gidin
 2. Adım: İndir düğmesine tıklayın
 3. Adım: İndirme klasörüne gidin ve NordVPNSetup.exe dosyasına çift tıklayın
 4. Adım: Cihazınızda değişiklik yapmanızı isteyip istemediğiniz açılır pencere açılırsa ”Evet” e tıklayın.
 5. Adım: Yükleyici açılır ve sonraki tıklar
 6. Adım: Kur seçeneğine tıklayın ve yükleyici kurulum prosedürüne devam edecektir.
 7. Adım: Bu yapıldıktan sonra, NordVPN’i hemen başlatıp başlatmayacağınız sorulacaktır. Kurulumu tamamlamak için Bitir’e tıklayın.
 8. Adım: NordVPN’i kurun ve kullanın.

NordVPN Güvenli mi?

Evet, NordVPN oldukça güvenlidir. Verilerinizi sağlam şifreleme kullanarak koruyacaktır. Güvenlikle ilgilenen kişiler, OpenVPN protokolünü kullanarak en iyi AES-256 CBC şifrelemesini sağladığını bilmekten mutluluk duyacaktır .

NordVPN Sıkça Sorulan Sorular

1) NordVPN güvenilir mi?

Evet, Nord VPN güvenli ve emniyetlidir ve en iyi kayıt tutmama politikasını sağlar. Bilgisayar korsanları erişebilir, ancak herhangi bir özel ayrıntı bulamazlar.

2) NordVPN yasal mı?

Evet. Yasadışı faaliyetler ve hatta karanlık ağlar imajını alan bazı özel ağlar olabilir. Ancak Nord VPN’in VPN’leri yasaldır ve ABD gibi çeşitli ülkelerde kullanılmaktadır.

3) NordVPN, Netflix için en iyisi mi?

Evet, Nord VPN Netflix kullanıcıları için harikadır. Yer veya ülke yasakları nedeniyle Netflix’te bulunan kara listeye alınmış filmlere kolayca erişebilirsiniz.

4) NordVPN paraya değer mi?

Nord VPN, tüm dünyadaki en iyi ve güvenli proxy sunucuları arasındadır. Büyük bir konum ve sunucu ağına erişim sağlar. En iyi yanı, bağlantı hızının harika olmasıdır.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir