1. Anasayfa
  2. Oyun

Natidos ile Oyun Sunucusu Kiralama

Natidos ile Oyun Sunucusu Kiralama
0

Natidos 2019 yılında kurularak, sunucu çözümleri ve oyun sunucusu kiralama hizmeti alanında faaliyet göstermekte olan bir hosting firmasıdır. Alanında profesyonel ekibi ve yenilikçi anlayışı ile müşterilerine hizmet vermektedir. Peki müşteri memnuniyeti ve performansa oldukça önem veren bu firma söz konusu oyun sunucusu kiralama olduğunda müşterilerine neler sunuyor? Bu makalemiz de Natidos’un sağlamış olduğu hizmetleri ve özelliklerini detaylı olarak inceleyeceğiz.

Oyun Sunucusu Nedir?

İncelemeye başlamadan önce oyun sunucusunun ne olduğuna kısaca değinelim. Oyun sunucusu, oyuncuların çok oyunculu desteği bulunan oyunlarda kendi sunucusunu kurup yönetebilmeleri için yapılandırılmış bir çeşit hosting hizmetidir. Natidos oyun sunucularını 1 aylık veya 12 aylık gibi ödeme periyotları dahilinde tercihinize sunmaktadır. Bu durumda projenizin durumuna göre bir ödeme periyodu tercih edebilirsiniz.

Natidos’un Sağladığı Özellikler

Natidos, performanslı ve güçlü sunuculara sahiptir. Profesyonel bir ekip ve yenilikçi yapısı ile güncel olarak hizmet vermektedir. Kullanıcı arayüzü gibi müşterilerini memnun edici detaylara önem verir. Şimdi aşağıda bir kaç madde de oyun server kurma için neden Natidos’un sağladığı özelliklerden bahsedeceğiz.

1-Performans

Oyun sunucularında aranan en önemli özelliklerden biri sunucuların performanslı olmasıdır. Oyun sunucularının performanslı olması özellikle de yüksek kaynak tüketimine sahip oyunlar için oldukça önemli bir konudur ve sunucunuza bağlanacak kişilerin oyun performansını doğrudan etkileyebilmektedir. Bu yüzden oyun sunucularının performanslı olması genellikle istenen bir durumdur. Söz konusu performans olunca da akıllara Natidos gelmektedir. Natidos, oyun sunucularında AMD Ryzen 9 serisi işlemciler ile birlikte diğer yeni nesil donanımları tercih ederek maksimum performansı hedeflemektedir.

2-Koruma

DDoS atakları oyun sunucularının kalitesini oldukça negatif yönde etkileyebilmektedir. Günümüzde ise ne yazık ki bu saldırılardan %100 oranında korunmak mümkün değildir. Natidos sahip olduğu çeşitli firewall cihazları ve yazılımsal önlemleri ile koruma seviyesini üst sıralara çıkarmaktadır. Akıcı ve eğlenceli bir oyun deneyimi için bu özellik oldukça önemli bir yere sahiptir.

3-Esneklik

Natidos Minecraft, FiveM, Rust, MTA, Counter Strike: Global Offensive, Arma 3, ARK: Survival Evolved gibi çok sayıda oldukça popüler oyunlarda sunucu hizmetleri sağlamaktadır. Ürün fiyatları ise çoğu oyunda slot/kişi sayısına göre belirlenmiştir. Bu durumda ihtiyacınız olan kişi sayısına göre tercih yapabilir veya dilediğiniz zaman daha yüksek kapasiteye yükseltebilirsiniz.

4-Destek

Natidos alanında uzman kişilerden oluşan bir teknik destek ekibine sahip, müşterilere karşı oldukça profesyonel ve çözüm odaklı yaklaşan bu ekip 7/24 teknik destek hizmeti sağlıyor. Teknik destek hizmetinin yalnızca destek talebi üzerinden verildiğini de belirtelim. Web sitesinde canlı destek ekibi bulunsada buradan yalnızca satış öncesi konularda destek sağlanıyor.

5-Fiyat

Son olarak fiyat konusunu incelediğimiz de Natidos fiyat/performans seviyesinde bir ücretlendirme sunuyor. Slot/kişi sayısına göre tercih yapabilmek ise bu noktada avantaj sağlıyor.

Sonuç olarak, Natidos oyun server kiralama hizmeti almak isteyenlere bir çok avantaj sunuyor. Performans, koruma, esneklik, destek ve fiyatlandırma göz önüne alındığında Natidos tercih edilebilecek güvenilir bir hosting firması olarak karşımıza çıkmaktadır. Natidos web sitesine https://www.natidos.net/ üzerinden ulaşabilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir