1. Anasayfa
  2. Eğlence

Müzikli Video Kolajı Nasıl Yapılır

Müzikli Video Kolajı Nasıl Yapılır
0

Video kolajı yapmak biraz korkutucu gelebilir ancak çevrimiçi video düzenleyicilerle çok daha kolay ve kullanışlı.

1: Resimlerinizi veya video kliplerinizi yükleyin

İnternet tarayıcınızdan size uyun bir platforma giderek doğrudan başlayabilirsiniz . Ana sayfaya ulaştığınızda, Yeni Proje’ye tıklayın. Görüntülenen seçeneklerden video biçimini seçin.

Kolajınızın arka planında oynatmak istediğiniz video/resim dosyasını cihazınızdan yükleyin.

2: Video kolaj hikayenizi oluşturun

Kısa video kliplerle çalışıyorsanız, bu video kliplerin iyi kırpıldığından emin olmak isteyeceksiniz. Video uzunluğunun uzun olduğunu düşünüyorsanız, kırpın ve süreyi azaltın. Zaman çizelgesindeki medyaya tıklayarak ve videonun sonunda görünen çubukları hareket ettirerek yapabilirsiniz.

Daha iyi kompozisyon için görüntüleri kırpın. Medyayı kırpmak için videoya tıklayın. Açılan bir menü bulabilirsiniz. Menüden kırpma simgesine tıklayın ve videoyu istediğiniz gibi kırpın.

Görüntüleri video kolajınıza bindirme olarak yükleyin. Resimlerinizi yükleyin. Artık ekranda iki seçenekli bir pencere görebilirsiniz – Medya klibi ve Kaplama. Kaplama seçeneğini seçin.

Yeniden boyutlandırma okları üzerinde sürükleyerek de boyutu değiştirebilir ve istediğiniz konuma sürükleyip yerleştirerek konumlarını değiştirebilirsiniz.

3: Kaplamalara efekt ekleyin

Kolaj yapmayı daha eğlenceli ve ilginç hale getirmek için bindirmelere animasyonlar ve geçişler ekleyebilirsiniz. Biraz hareket getirerek statik resimlerin monotonluğunu kırmaya yardımcı olurlar.

Bindirmelerin çerçeveye girme ve çerçeveden çıkma şeklini değiştirebilirsiniz. Bunun için resmin üzerine tıklayın ve sol bölmede görülen animasyon sekmesindeki seçeneklerden istediğiniz efekti seçin. Geçişin çok hızlı olduğunu düşünüyorsanız, hızı 2000 ms’ye kadar yavaşlatabilirsiniz.

Kolaj öğeleriniz üzerinde gerçekleştirebileceğiniz döndürme, saydamlık vb. gibi daha birçok efekt ve düzenleme seçeneği vardır. Bunların hepsinin ayrıntılı olarak açıklandığını blogun ilerleyen bölümlerinde bulabilirsiniz.

4: Metin, müzik ve daha fazlasını ekleyin

Resim düzenlemeleri yapıldıysa, kolajınıza metin ve müzik eklemek için ilerleyebilirsiniz. Metinler, resimler hakkında ek bilgi vermeye veya projede bir tasarım öğesi olarak hizmet etmeye yardımcı olur.

Kolajınıza metin eklemek için sol menü çubuğundaki Metin Efektleri simgesine tıklayın. Kizao aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi hazır metin şablonuna sahiptir. Seçtiğinize tıklayın ve kelimeleri metninizle değiştirin. Rengi ve yazı tipini değiştirmek için sol bölmeyi veya öğenin üzerinde açılan menüyü kullanın.

5: Kolajı önizleyin ve dışa aktarın

Kolajla işiniz bittiğinde, tüm dünya ile paylaşılmaya hazır. Düzenlemeleri kontrol etmek için video kolajını son bir kez önizleyin.

Mükemmel olduğunu düşündüğünüzde, birkaç saniye sürebilecek dosyayı dışa aktarın. Video başarıyla dışa aktarıldıktan sonra dosyayı bilgisayarınıza indirin. Ayrıca herkesin görmesi için doğrudan Facebook’ta paylaşabilirsiniz.

Artık bir video kolajı yapmanın adımlarını bildiğimize göre, istediğimiz zaman bir kolaj yapabiliriz. Peki dikkat çeken ve iz bırakan bir kolajı nasıl yapabiliriz? Bakalım bunu nasıl başarabiliriz?

Özetle video kolajına nasıl müzik eklenir:

  • Düzenleme tamamlandıktan sonra, Müzik Kitaplığını açmak için menüden müzik simgesini tıklayın. Arama motorunuzda bulduğunuz online platformlar her ruh hali ve tür için geniş bir telif ücretsiz müzik yelpazesine sahiptir.
  • Seçenekler arasında gezinin.
  • Önizlemek için oynat düğmesine tıklayın.
  • Videonuza eklemek için Ekle düğmesine tıklayın.
  • Videonuz için sesin bir bölümünü seçin ve Uygula’ya tıklayın.
  • Sesi kırpabilir ve sesin yüksekliğini ayarlayabilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir