1. Anasayfa
 2. Aygıt Sürücüleri

MTP USB Aygıt Driver Sürücüsünü İndirin, Yükleyin ve Güncelleyin

MTP USB Aygıt Driver Sürücüsünü İndirin, Yükleyin ve Güncelleyin

MTP USB Aygıt driver, masaüstü ve SD kartlar, akıllı telefonlar gibi taşınabilir aygıtlar arasında dosya paylaşımında önemli bir rol oynar. MTP, Ortam Aktarım Protokolü anlamına gelir.

Bilgisayarı taşınabilir aygıta bağlarken bir hataya neden olabilir bu nedenle , MTP USB Aygıt sürücüsünü indirmek, kurmak ve güncellemek gereklidir. MTP USB Aygıt sürücüsü güncel değilse veya sisteminize yüklenmemişse, sisteminiz ve akıllı telefonlar arasında dosya ve veri aktaramazsınız.

“MTP USB Aygıtı Başarısız” hata mesajını aldığınızda, o sırada MTP USB Aygıt Sürücüsünü güncellemeniz gerekir. Sorunla karşı karşıya kalırsanız, bu hatadan kurtulmak için tek çözüm MTP USB Aygıt Sürücüsünü indirmek, kurmak ve güncellemektir.

mtb usb aygıt sürücüsü yazılımı hatası

MTP USB Aygıt Sürücüsünü yükseltmenin iki yolu vardır. Biri manuel bir yöntem, diğeri ise otomatik bir yöntemdir. Manuel yöntem oldukça zor ve zaman alan bir süreçtir, otomatik bir yöntemde ise MTP USB Aygıt Sürücüsünün güncellenmesi birkaç saniye sürer. Her iki yöntemi de kısaca tartışalım.

MTP USB Aygıt Sürücüsü İndirme, Güncelleme ve Kurulum

Manuel yöntem kullanarak

Bilgisayar becerilerinde iyiyseniz ve MTP USB Aygıt Sürücüsünü indirmeye yatırım yapmak için yeterli zamanınız varsa, bu yöntemi kullanabilirsiniz. MTP USB Aygıt Sürücüsü hatasını düzeltmek için iki manuel yöntem vardır.

MTP USB Aygıt Sürücüsü için Windows Update’i Kullanın

Kolay MTP USB Aygıt Sürücüsünü indirmek için Windows güncellemesini kullanabilirsiniz. MTP USB Aygıt Sürücüsünü güncellemek için Windows güncellemesini kullanmak için doğru şekilde yürütülmesi gereken bazı adımları içerir. Adımlar aşağıdadır:

 • İlk olarak, başlangıç ​​menüsüne gidin ve ayarlar seçeneğini seçin.
 • Windows ayarları sayfasında, Güncelleme ve güvenlik’e tıklayın. Bir sonraki pencerede, sayfanın sol tarafına gidin ve Windows güncelleme seçeneğini seçin.
 • Şimdi, pencerenin sağ tarafında güncellemeleri kontrol et seçeneğine tıklayın.

Kullanılabilir en son MTP USB Aygıt Sürücüsü varsa, Windows bunu sisteme otomatik olarak indirecek ve sürücünün en son sürümünü yükleyecektir. İşlem tamamlandıktan sonra, dosyaları aktarmak için PC’nizi akıllı telefona bağlama sorunuyla hala karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol etmek için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Üretici Sitesini Kullanın

Bu, MTP USB Aygıt Sürücüsünü indirmek için en kolay yöntemlerden biridir. Üreticinin resmi web sitesini ziyaret edin ve sisteminiz için uygun bir sürücü bulun. Ancak bu yöntemi kullanmak için Windows işletim sisteminizin tam ayrıntılarını bilmeniz gerekir. Yanlış ayrıntı PC’nize zarar verebilir ve doğru sürücüyü indiremezsiniz, bu daha fazla soruna neden olur.

Sisteminiz için uygun sürücüyü bulduğunuzda .exe dosyasına çift tıklayın ve bilgisayarınıza kurun. Kurulum sürecini bitirmek için izlemeniz gereken bazı talimatlar ekranda verilmiştir.

Otomatik yöntem

Otomatik yöntem, MTP USB Aygıt Sürücüsü güncellemelerini yüklemek için yeterli zamanı olmayanlar için manuel yöntemden çok daha iyidir. En son sürücüleri sisteme yüklemek için yalnızca bir veya iki adım alan birkaç sürücü güncelleme yazılımı vardır. Burada Driver Booster örneğini alacağız.

MTP USB Aygıt Sürücüsü için Driver Booster’ı Kullanın

Driver Booster, ücretsiz olan en iyi sürücü güncelleme yazılımlarından biridir. Milyonlarca kullanıcı, sistemleri için en son sürücüleri yüklemek için kullanıyor. Tüm eski, bozuk ve eksik sürücüleri birkaç saniye içinde tarayabilir. Tarama hızı, diğer güncelleme araçlarından% 100 daha hızlıdır.

Driver Booster, sizin için herhangi bir sorun yaratmadan sisteminize en son sürücüyü kolayca yükleyebilir. Ayrıca, yazılım güvenilir olduğundan ve sürücüyle ilgili tüm sorunları saniyeler içinde çözebildiğinden, yanlış sürücüleri yükleme şansı yoktur. MTP USB aygıt sürücüsünü güncellemek üzere Driver Booster‘ı kullanmak için izlenmesi gereken bazı adımlar aşağıda verilmiştir:

 • Öncelikle, işletim sisteminiz için sürücü güncelleme programını indirin .
 • Sürücü yükseltici yazılımını indirdikten sonra PC’nize kurun.
 • Bilgisayara tamamen kurulduğunda, sürücü yükselticisini başlatın.
 • Sürücü güçlendirici penceresinde tarama seçeneğini arayın, üzerine tıklayın.
 • Tarama düğmesine tıkladığınızda, sisteminizdeki tüm eski, eksik veya bozuk MTP USB aygıt sürücülerini otomatik olarak arayacaktır.
 • Birkaç saniye sonra önünüzde tüm güncel olmayan sürücülerden oluşan bir liste belirir.
 • Tüm sürücülerin en son sürümünü yüklemek için güncelleme düğmesine tıklayın.

Driver Booster’ın en son sürücüleri kurması birkaç saniye sürecektir. Kurulum işlemi tamamlandığında bilgisayarınızı yeniden başlatır. Driver Booster İncelemesinin tamamını okuyun

Sonuç

Akıllı telefonlarınızdan masaüstüne dosya ve veri aktarırken herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, bozuk veya eski MTP USB Aygıt Sürücüleri olasılığı daha yüksek olabilir. Bu sürücüleri güncellerseniz, bu kesinlikle sorununuzu çözecek ve düzgün çalışabileceksiniz. Yukarıdaki makalede, manuel yöntemleri ve bu sorunu düzeltmek için otomatik bir yöntemi tartıştık.

Manuel yöntem etkili bir yöntem olsa da, hatayı çözebilirsiniz, ancak kolay ve en etkili yöntem olduğu için sürücüleri güncellemek için otomatik yöntemi kullanmanızı öneririm. Umarım bu makale sizin için yararlı olur ve bu yöntemi kullanarak dosyalarınızı ve verilerinizi akıllı telefon ve PC arasında kolayca aktarabilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir