1. Anasayfa
  2. Microsoft

Microsoft, 15 Haziran 2022’de Internet Explorer 11 web tarayıcısını kullanımdan kaldıracak

Microsoft, 15 Haziran 2022’de Internet Explorer 11 web tarayıcısını kullanımdan kaldıracak
0

Microsoft bugün, Internet Explorer 11 web tarayıcısının 15 Haziran 2022’de kullanımdan kaldırılacağını ve destek dışı kalacağını duyurdu. Bu duyuru yalnızca Windows 10’un belirli sürümleri için geçerlidir.

İşletmeler için bu emeklilik, piyasadaki Windows 10 LTSC’yi etkilemez veya Sunucu Internet Explorer 11 masaüstü uygulamaları. Ayrıca MSHTML (Trident) motorunu da etkilemez. Microsoft, kullanıcıların ileride Microsoft Edge web tarayıcısını kullanmalarını önerir.

Kuruluşlar, aşağıdaki adımları izleyerek eski uygulamalar için Internet Explorer modunu kullanabilir:

  1. Check out Internet Explorer modu web sitesi daha fazla ayrıntı için. Forrester Consulting Total Economic Impact ™ tahmin aracı ile kuruluşunuz için Microsoft Edge ve IE modunun özel bir maliyet-fayda analizi edinin ve Başlarken kılavuzuna erişin.
  2. Yararlı kontrol listeleri, eğitici videolar ve dağıtımın yanı sıra web sitesi ve uygulama uyumluluğu konusunda size yardımcı olabilecek FastTrack ve App Assure gibi ücretsiz desteğe bağlantılar için Başlarken kılavuzunu okuyun .
  3. Zaten varsa, Internet Explorer’daki Kurumsal Mod Site Listenizi yeniden kullanın. Kurumsal Mod Site Listenizi yeniden kullanmak, zaten IE modunu kurmaya hazır olduğunuz anlamına gelir. Hesabınız yoksa, bu IE modunu yapılandır aracını kullanarak bir tane oluşturun .
Yazı Kaynakları
Microsoft

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir