1. Anasayfa
  2. Kripto Para

Kripto Balinalarının En Çok Satın Aldığı Coinler

Kripto Balinalarının En Çok Satın Aldığı Coinler

Ekonomi, finans ve kripto dünyasında balinalar, büyük miktarlarda kripto paraya sahip olan ve kripto para borsasındaki fiyatları kolay bir şekilde yukarı veya aşağı yönlü hareket ettirme gücünü elinde bulunduran yatırımcılar anlamına gelir.

Kripto para sektöründe de birçok coin balinaların hedefinde yer almaktadır. Özellikle son dönemde Enjin coin gibi farklı coinler balinaların sepetinde bulunuyor. Bizde bu yazımızda sizler için balinaların en fazla sahip olduğu coinleri listeledik. Sizde bu coinlere NakitCoins üzerinden yatırım yapabilir ve portföyünüzü çeşitli coinlerle destekleyebilirsiniz.

İşte balina yatırımcıların en sevdiği coinler;

Enjin Coin

Enjin coin, oyunlarda kullanılması için üretilmiş bir kripto paradır. Enjin, blockchain tabanlı oyun ürünleri ekosistemi anlamına da gelmektedir. Bununla birlikte, Enjin coine ait bir oyun platformu da bulunur ve ismi Enjin Network’tür. Platformdan web siteleri ve klanlar oluşturmak, sohbet etmek ve sanal eşya mağazalarına erişilebilmektedir. Oyun geliştiricilerin, Ethereum blok zincirinde var olan oyun içi öğeleri tokenleştirmesine olanak vermektedir. ERC-20 tokenidir ve öğelerin gerçek dünya değerleriyle alınıp satılmasını sağlar.

Bu durumda ENJ’nin balinalar tarafından daha değerli bir coin halinde bulunmasını sağlamaktadır.

FTX Token

Ethereum balinaları arasında FTX token en fazla yatırım yapılan 3.kripto para birimlerinden biri olarak öne çıkıyor. İşlem hacmine göre ise birçok borsa FTX token’ı ilk 5 içerisinde göstermektedir.

FTX token, vadeli işlemlerdeki pozisyonlar için teminat olarak kullanılabilir. FTX borsası, belirli bir süre için belirli miktarda FTT tutan tüccarlar için vadeli işlem ücretlerini düşürür. Yeterli FTT’ye sahip olanlar, FTX borsasındaki tüm tezgah üstü işlemlerinde indirim alabilirler.

Shiba

Son dönemde herkesin sıkça adını duyduğu ve oldukça popüler olan Shiba, balinalar arasında da hatırı sayılır bir yere sahip olmasıyla ön plana çıkıyor. Shiba Inu, Ağustos 2020’de oluşturulan merkezi olmayan bir kripto paradır. Dogecoin’den sonra piyasaya çıkan Shiba coin, 28 milyar doların üzerinde piyasa değerine sahiptir ve işlem hacmi olarak dünyada 13.sırada yer alır.

Balina izleme sitelerine göre de Shiba coin içinde balinaların toplam 1.5 milyar dolarlık yatırımı bulunuyor ve bu rakam her geçen ay daha da artıyor.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir