1. Anasayfa
  2. Sektörel

Köpek Mamaları

Köpek Mamaları

Kaliteli Köpek Mamaları

Tüylü dostunuzun sağlığını koruması amacıyla iyi beslenmesini kaliteli köpek mamaları ile sağlayabilirsiniz. Tüm köpek sahipleri hareketli, canlı dostları olsun ister. Beslenme sağlık için şarttır. Çeşitli formlarda ürünleri bulmak mümkündür. Kuru veya yaş ürünleri köpeğiniz severek tüketecektir. Kuru mamaların tüketimi köpeğinizin diş sağlığı için önemlidir. Tartar oluşumunu önlemeye yardımcı olur. O yüzden diyetinin büyük bölümü kuru olmalıdır.

Dengeli beslenme aynı zamanda kilo almaması anlamına da gelmektedir. Yaşına uygun ağırlıkta olması daha sağlıklı ve hareketli olmasını sağlar. O yüzden uygun ürünün seçilmesi, gerekli ağırlıkta olması için gereklidir.

Dostunuza En Uygun Köpek Mamaları

Köpeğinizin yaşına uygun ürün tüketimi çok önemlidir. Yavruların, gelişme çağındaki köpeklerin, yaşı ilerlemiş veya hasta köpeklerin farklı ihtiyaçları olmaktadır. En uygununu seçmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda ırkına ve büyüklüğüne göre de beslenmesi değişecektir.

Besleyici değerleri yeterli alabilmesi için gerekli miktarlarda kullanım şarttır. Gereğinden fazla tüketimi halinde kilo ve kiloya bağlı sağlık sorunları ile karşılaşılabilir. Bunu önlemek için gerekli kalori miktarı kadar tüketim gerekmektedir.

Özel ihtiyaçları olan köpekler için özel ürünler üretilmektedir. Doktorunuzun önerisine göre beslenmesinin düzenlenmesine dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda iştahlı olsa bile gereken miktarların üzerine çıkmamasını sağlamanız gerekmektedir.

Dostlarınızın Severek Tüketeceği Köpek Mamaları

Farklı tatlarda ürünlerden köpeğinizin severek tüketeceği birini seçmeniz mümkün. Ürün yelpazesi çok geniştir. Önce köpeğinizin yaşına ve sağlık durumuna uygun olan ürünü seçip sonra onun ağız zevkine en uygun lezzetleri içereni tercih etmeniz önerilir. Tavuklu, ton balıklı, domuz eti tavuk ve balıklı, biftekli, somonlu, kuzu etli, ördek etli, geyik etli, sığır etli ve “barf” ürünlerden bir ya da bir kaçını severek yiyeceğinize eminiz.

Aynı zamanda patatesli, tahıllı, düşük tahıllı, hiç tahıl içermeyen veya pirinçli hazırlanmış olan köpek mamaları da köpeğinizin ihtiyaçlarına göre tarafınızdan seçilerek tüketimi sağlanabilir. https://www.avantajal.com/kategori/kopek-mamalari adresinde bol seçenek bulabilirsiniz.

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir