1. Anasayfa
  2. Gündem

Klinik Artı İle Diş Sağlığınıza Kavuşun

Klinik Artı İle Diş Sağlığınıza Kavuşun
0

Sağlıklı ve güzel görünen dişler herkesin ortak hayali ve estetik görünümün olmazsa olmazıdır. Diş diziliminde ve çene yapısındaki uyumsuzlukların belirlenmesi ve düzeltilmesi ortodontinin alanına girer. Ortodonti, söz konusu anormalliklerin teşhis ve tedavisiyle ilgilenen uzmanlık dalının ismidir. klinik artı

Ortodontik tedavide mühim olan profesyonel ve tecrübeli diş hekimleriyle, modern teknolojik cihazlar kullanılarak ve uygun ortamlarda işlem yapılmasıdır. Bunun için hekim seçiminde dikkatli davranmak önem arz eder.

Küçükçekmece ortodonti tedavileri için başarılı ve profesyonel bir kliniğe ev sahipliği yapar. Klinik Artı, her biri alanında uzman diş hekimleri, modern ve uluslararası standartlarda verdiği tedavi desteği ile fark yaratmayı başarmaktadır. Küçükçekmece ortodonti merkezleri arasında başı çeken Klinik Artı’ya başvurduktan sonra klinik muayeneniz gerçekleştirilir. Ortodontik teşhis konduktan sonra uygun görülen tedaviye en kısa sürede başlanır.

Mevcut probleme göre aşağıda belirtilen farklı tedavi yöntemlerinden destek alınabilir

  • Ortodontinin alanına giren sorunların zamanında giderilmemesi, orta ve uzun vadede çok daha ciddi sorunlara sebebiyet verebilir. Yüzün genel görüntüsünün bozulmasıyla birlikte kişi iş, aile ve sosyal hayatında birtakım ciddi psikolojik sıkıntılar yaşayabilir. Gülmekten ve konuşmaktan çekinme gibi durumlara bağlı olarak insanlarla iletişim problemleri yaşayabilir.
  • Yalnızca estetik kaygısı değil, bazı durumlarda mevcut ortodontik problem kişinin konuşmasını doğrudan doğruya da bozabilir. Konuşma bozukluğuna sebebiyet verebilecek kadar yoğun bir problem ise derhal giderilmelidir. Zira bu gibi sıkıntılar uzun vadede kalıcı özgüven problemlerine dönüşebilir. Dolayısıyla yüz estetiğine darbe vuran ortodontik bozuklukların olumsuz psikolojik etkisi son derece mühimdir.
  • Diğer yandan alt ve üst çenenin uyumsuzluğu ya da diş dizilimindeki bozukluklar çiğneme fonksiyonunu bozabilir. Çiğneme eylemini düzgün ve yeterli miktarda gerçekleştiremeyen kişilerin mide problemleri yaşaması ise olasıdır.
  • Çapraşık ya da aralıklı dişler dişlerin düzgün bir şekilde fırçalanmasının da önünde engel teşkil eder. Bu da dişlerin çürüme riskini arttırır.

Uzman ortodontistleri bünyesinde barındıran Klinik Artı, Küçükçekmece diş kliniği arayışlarınıza son noktayı koymaktadır. Profesyonel çalışma ekibi ve son teknolojik cihazlarla ağız ve diş sağlığı problemleriniz için en doğru ve kalıcı çözüm önerilerini getirerek hızlı ve kolay tedavi süreçlerini başlatır.

Ürün pazarlama ve sosyal medya danışmanlığı yapan bir yazarım.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir