1. Anasayfa
  2. Multimedya

JPG Dosyalarını Word Dosyalarına Dönüştürme

JPG Dosyalarını Word Dosyalarına Dönüştürme
0

JPEG dosyalarını word dosyalarına dönüştürme işlemi oldukça basittir ve aynı zamanda zaman kazandırır. Bu dönüştürme, görüntü dosyasının içeriğini yazmaktan uzak durmanızı sağlar.

Birçok çevrimiçi dönüştürme yazılımı ve indirilebilir olanlar da var. Bu tür yazılımlar OCR veya Optik Karakter Tanıma teknolojisini veya özellik tanımayı kullanır. İkincisi, karakteri oluşturan farklı vuruşları veya özellikleri kullandığı için en iyisidir. Özellikler, iki karakter için aynı çıktıyı alma olasılığından kaçınarak, depolananlarla karşılaştırılır. Sonunda, bu özellik tanıma tekniği, JPG dosyalarını kelime dosyalarına dönüştüren yazılımlarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Çevrimiçi olarak bir dizi bu tür dönüştürücüler varken, indirilebilir olanlar, aktif bir internet bağlantısı olmadan çalışabildikleri için en iyisidir.

İşte JPG dosyalarının kelime dosyalarına nasıl dönüştürüleceğine dair bir eğitim. Aşağıda verilen ilgili adımları kontrol edin. Devam etmeden önce, daha iyi hassasiyet ve doğruluk için girdi dosyasının yüksek kalitede olması gerektiğini unutmayın. Hemen jpg’den word’e  dönüştürücüyü ücretsiz olarak indir.

JPG Dosyalarını Word Dosyalarına Ücretsiz Olarak Çevirmek

  • Yazılımı bu bağlantıdan indirin veya ürün bağlantısını kullanın.
  • İndirdikten sonra, ekranda görülen talimatları izleyerek aynısını yüklemeniz gerekir.
  • Ardından, yazılımı açın ve giriş JPG dosyasını yükleyin.
  • Dosyayı bilgisayarınızdan içe aktararak veya dosyayı tarayarak yapabilirsiniz.
  • Girdi dosyası yüklendikten sonra, çıktının biçimini seçmeniz gerekir, bu durumda bu Word olur. HTML, Metin, Aranabilir PDF ve Salt Metin PDF gibi başka seçenekler de vardır.
  • Bir sonraki adım, giriş dosyasının dilini seçmektir.
  • Şimdi, çıktı dosyasını Word veya .doc biçiminde almak için kaydet‘e tıklayın.
  • Yazılımla birlikte verilen güvenlik özelliklerini kullanarak çıktı dosyasına parola koruması veya filigran ekleyebilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir