1. Anasayfa
  2. Multimedya

IrfanView – Ücretsiz İndirme ve Yazılım İncelemeleri

IrfanView – Ücretsiz İndirme ve Yazılım İncelemeleri
0

IrfanView, tüm ana grafik formatlarını destekleyen hızlı ve basit bir resim görüntüleyici ve düzenleyicidir. Bu birinci sınıf resim görüntüleyici ile grafik dosyalarını düzenleyin ve dönüştürün.

IrfanView’in en iyi yanı basitliği ve mevcut kolay bileşenleri.

Irfanview tamamen ücretsizdir ve www.irfanview.com adresinden indirilebilir. Web için görüntüleri hazırlarken yapmanız gereken görevlerin çoğuna gerçekten çok uygun olduğunu düşünüyorum: MOV, QTIF, Mac PICT, FLI / FLC

IrfanView İncelemesi

Ücretsiz bir resim düzenleme aracı arayışındaysanız, IrfanView yazılımı tam da aradığınız şey olabilir. Yıllar önce, IrfanView kesinlikle bir resim görüntüleme aracı olarak kullanılıyordu. Günümüzde kapsamlı düzenleme yeteneklerine sahiptir. Hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller, IrfanView’in resim düzenleme için önemli yardım sağladığını göreceklerdir.

Temel tasarım

Kullanıcıları görüntüleri görüntüleme ve düzenleme konusunda güçlendirmenin yanı sıra, IrfanView ayrıca bir dizi video, grafik ve ses dosyasını okuyup kaydetmelerine de olanak tanır. Sonuç olarak, desteklenen formatların ve uzantıların toplam sayısı 115 grafik dosyası formatı artı 17 video / ses dosyası formatıdır. Ancak, belirli dosya türlerini görüntülemek için bazı eklentileri kullanmak gerekir. Bu ücretsiz görsel araç, Windows® Vista, XP, 2008, 2003, 2000, 9x, NT ME, 7, 8, 8.1 ve 10 dahil olmak üzere Windows® OS tarafından desteklenmektedir. Program ayrıca Mac® OS X® Winebottler ile de çalışabilir. ve Linux’un Şarabı.

Destek

130’dan fazla dosya uzantısı için destek sağlamanın yanı sıra, yazılım ayrıca çoklu dil desteği (toplam 22) sunar, Adobe® Photoshop® Filtreleri çok popüler bir slayt gösterisini, SCR / EXE dosyalarını kaydetme özelliğini, dosya yazma kapasitesini destekler CD’lere ve DVD’lere ve ekranda şekiller çizme işlevi. Tüm özellikleri ve eklentileri ile birlikte tam bir IrfanView kurulumu, birçok rakip resim görüntüleyiciden önemli ölçüde daha az yer kaplar (10MB). Neyse ki, yazılımın kurulumu kolaydır. Tek yapmanız gereken, yansıtılmış bir siteye göz atmak, yürütülebilir dosyayı indirmek, dosyayı tıklamak ve yüklemek.

Resim düzenleme

IrfanView bir dizi resim düzenleme seçeneğine sahiptir. Ayrıca, görüntüleri Photoshop® gibi mevcut harici grafik düzenleyiciler aracılığıyla açılacak şekilde yönlendirebilir. Bir resim açın ve piksel boyutlarında başlangıç ​​boyutunu ve piksel başına bit sayısını sağlayan bir durum çubuğu göreceksiniz. Program, yakınlaştırma, klasördeki resim numarası, dosya tarihi / saati vb. Gibi çok sayıda başka bilgi görüntüler. Devam edin ve görüntüyü istediğiniz gibi düzenleyin.

Programın temiz ve anlaşılır arayüzü sayesinde düzenleme yapmak artık çok kolay. Düzenleme seçeneklerine erişmek için araç çubuklarını ve menüyü tıklamanız yeterlidir. Döndürebilir, filigranlar uygulayabilir, filtreleri değiştirebilir, parlaklık ekleyebilir, renk derinliğini değiştirebilir, çevirebilir, tuval boyutunu değiştirebilir veya özelleştirilmiş renk ve boyutlarınızla resim çerçeveleri oluşturabilirsiniz.

GIMP veya Adobe® Photoshop® gibi olağanüstü boyama yeteneklerine sahip değildir. Ancak bu, farklı bir amacı olan hafif bir oyuncu ve izleyicidir. Hızlıdır, kullanımı kolaydır ve birçok grafik dosyası formatını işleyebilir. Küçük – bu incelemeyi yazdığım andaki boyutu 2 MB’den küçük.

Ek olarak, eklentileri ve diğer dış görünümleri resmi web sitesinden indirebilirsiniz (indirme bağlantılarına bakın). IrfanView’i kullandığınızda, yalnızca hayal gücünüzle sınırlısınız. Örneğin, ekran koruyucular ve slayt gösterileri oluşturabileceğinizi biliyor muydunuz? (İhtiyacınız olan tek şey IrfanView, yükleyin ve nasıl kullanılacağını ve küçük bir resim koleksiyonunu öğrenin).

Bir ekran koruyucu veya slayt gösterisi oluşturduktan sonraki en iyi bölüm şudur: bunları, bu programın yüklü olmadığı diğer bilgisayarlarda (Microsoft Windows) bağımsız yürütülebilir olarak çalıştırabilirsiniz. Sanırım bu, bu ücretsiz resim görüntüleyici hakkında çok şey söylüyor.

Alt çizgi

Sonunda, IrfanView mükemmel bir grafik görüntüleyici / düzenleyicidir. İnanılmaz sayıda dosya türünü okur, bir dizi harici eklenti yükler ve iyi organize edilmiş bir tasarıma sahiptir. IrfanView’in pozitif bolluğu kesinlikle birkaç negatifinden daha ağır basıyor.

Sanırım sözlerim bu programı gerçek değeriyle anlatmaya yetmeyecek. İrfan Skiljan’a bu kadar kullanışlı grafik yazılımları yarattığı için çok teşekkürler. IrfanView, Windows® için en sevdiğim grafik görüntüleme yazılımıdır. Bu mücevheri 2001’de ilk kez kullandım ve programın arkasında yirmi yıldan fazla ( 25 YIL! ) Gelişme var. Yazarın bağlılığını takdir ederseniz, sözcüğü yayın veya daha da iyisi; Mümkünse lütfen bağış yapın.

1. Irfanview‘de ekran görüntüsü almak için Capture için ‘C’ye basın veya Options-> Capture’a gidin. Bu, ekran yakalama iletişim kutusunu açar.

2. İlk seçeneklerin çoğu iyidir, ancak bir çift monitör kurulumu kullanıyorsanız, ortaya çıkan görüntünün çok büyük ve hantal olmaması için yalnızca aktif monitörü yakalamasını isteyebilirsiniz.

3. Yakalama iletişim kutusunun (Ctrl + F11) sağ üst kısmındaki kısayol tuşunu not edin. Irfanview’in ekranınızı yakalamasını sağlamak için vurmanız gereken anahtar kombinasyon budur. Bu arada, aşağıdaki 2. seçeneği belirlediğinizde (Yakalama alanı) ve Kısayol tuşunu kullandığınızda, Irfanview tüm masaüstünüzü yakalayacaktır. Yalnızca mevcut açık pencerenizin seçilmesini istiyorsanız, 3. seçeneği kullanın. Kendinizi ekran yakalamadaki farklılıkları tanımak için Yakalama alanı seçenekleriyle oynayın.

IrfanView indir

IrfanView 64 bit Windows Yükleyici IrfanView 32 bit Windows Yükleyici

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir