1. Anasayfa
 2. iOS

İPhone’unuzu Kısa Sürede Şarj Etmeniz için 5 İpucu

İPhone’unuzu Kısa Sürede Şarj Etmeniz için 5 İpucu
0

Akıllı telefonlara aşırı bağımlılık nedeniyle, pil ömrü büyük bir korku haline geliyor. Akıllı telefon kullanıcıları, kullanımlarında büyük bir fark yaratabilecek şarj sürecini hızlandırmanın güvenilir yollarını arıyor.

Orta seviye ve ileri teknoloji Android akıllı telefonlar, pili hızlı bir şekilde şarj edebilen hızlı şarj yöntemleriyle birlikte gelir ve verimli bir pil performansı sağlar.

Ancak Apple, iPhone’unuzu bir anda sulandırabilecek bu tür şarj yöntemlerini henüz bulmadı. Bu nedenle, iPhone’unuzu hızlı bir şekilde şarj edebilecek birkaç yararlı ipucu ve püf noktası bulduk.

Uçak Modunu Etkinleştir

Uçak Modu ayarı açıldığında, iPhone kablosuz ve hücresel bağlantıları otomatik olarak devre dışı bırakacaktır. Sonunda, bu, telefonun tükettiği gücü önemli ölçüde azaltacaktır.

Ayrıca Okuyun: Bu Yeni Robot Akıllı Telefon Bir Çağrı Aldığınızda Size Gelecek İPhone şarj olurken odaklanacak fazla bir şeye sahip olmadığından, şarj işlemi daha verimli olacaktır. Gerçekten işe yaradığı için bu teknikle kesinlikle şaşıracaksınız.

Telefonun kılıfını çıkarın

iPhone’lar ısıya duyarlıdır ve cihaz aşırı ısındığında çok çalışması gerekir. İPhone’daki kılıf onu daha da sıcak hale getirecek. Bu yüzden iPhone’un şarj olurken kılıfından arındırılmış olması öneriliyor.

Sarj’da iken telefonu kullanmayın

İPhone’unuz şarj sürecindeyken oyun oynamayın, göz atmayın veya metin yazmayın, çünkü aynı şekilde yavaşlayacaktır. Açık bir ekran, şarj sürecini büyük ölçüde yavaşlatacaktır.

Bir duvar prizinden şarj cihazınızı kullanın

Duvar tipi bir şarj cihazı kullanmak, bir güç bankası veya USB şarjı kullanmak yerine daha güçlü bir şarj sağlayacaktır. Geleneksel duvar şarj cihazı şarj yöntemi, cihazınıza daha fazla güç sağlayabilir.

iPad şarj cihazı iyi bir alternatif olabilir

İPhone 6 ve üstü gibi son iPhone modelleri , iPad adaptörü tarafından sağlanan standart bir çıkış olan 2,1 amper şarj alabiliyor. İPhone’unuzu, yalnızca 1 amper şarj üreten normal bir iPhone şarj cihazından daha hızlı şarj edebilir.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (0)

 1. 3 sene önce

  Şarj günümüzünün en büyük problemi. Özelliklede hızla biten şarjı hızla doldurmak büyük önem taşıyor.

 2. Telefonum çok yavaş sarj oluyor son zamanlarda. Acil işim çıktığında telefonumun hizli sarj olmasini istiyorum tabiki. Tavsiyelerinizi mutlaka deneyeceğim

 3. Bu makaleyi görmem iyi oldu. Bir iPhone kullanıcısı olarak bundan pek haberim yoktu. Birçok iPhone kullanıcısı olan arkadaşlarıma gönderdim bu linki.

 4. 3 sene önce

  Günlük hayatın önemli bir parçası haline gelen akıllı telefonlar için, özellikle de farklı yapıda ki iPhone telefonlar için güzel bir yazı olmuş. Çünkü çok iPhone telefonlar; çok iyi ve kaliteli cihazlar olmalarının yanında, birçok farklı türde problemlerle de gündeme gelebiliyor. Bu nedenle faydalı bir yazı olmuş.

 5. Paylaşım için teşekkürler hep acelesi olan biriyimdir çok işime yaradı . Artık gerçekçi paylaşımlar bulmak çok zor . Sayenizde işimi kolaylaştıracak bilgi edindim.

 6. Çok iyi oldu. Telefonun şarjı hemen bitiyordu. Faydalı oldu. Teşekkürler. Herkese tavsiye ederim.

 7. Bende bir iphone kullanıcısı olarak şarj sorununu yaşıyorum.Şarj sıkıntısı oldukça can sıkıcı.Fakat okumuş olduğum bu yazıdan da fazlasıyla yararlanacağıma şüphem yok.Çok faydalı bir yazı olmuş.Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir