1. Ana Sayfa
  2. İpuçları ve Öneriler
  3. İPhone veya Android telefondaki bir numara nasıl engellenir

İPhone veya Android telefondaki bir numara nasıl engellenir

Akıllı Telefon Numara Engelleme

Telemarketerlerden sıkıldınız mı? İOS ve Android’de bir numarayı nasıl engelleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

İster telemarket ve sahte numaralardan yeterli sayıda sonsuz çağrınız olsun ya da sadece belirli bir kalıcı kişiyi engellemek istiyorsanız, mobil cihazınızdaki istenmeyen çağrıları engellemek çok kolaydır.

Akıllı telefonunuzdaki numaraları engellemekten operatörünüzün yardımını kaydetmeye kadar, istenmeyen çağrıları susturmanın birkaç farklı yolu vardır. İşte bir numarayı engellemek için kullanabileceğiniz tüm yöntemler için kılavuzumuz.

İPhone’da aramayı engelleme

 

Apple, iPhone’daki çağrıları engellemeyi oldukça basit bir işlem haline getirir. İOS 7 veya daha yenisini kullandığınız sürece (ve muhtemelen), sesli aramaları, metinleri ve FaceTime’ı engellemek için bu adımları uygulayabilirsiniz.

Gidin Ayarlar üzerindeki ana sayfasına ve musluktan Telefon Eğer iOS 11 veya üzeri veya kullanıyorsanız Genel> Telefon önceki sürümlerinde. Çağrılar> Çağrı Engelleme ve Tanımlama > Kişiyi Engelle’yi seçin . Daha sonra kişi listenizdeki herhangi bir kişiden gelen aramaları engelleyebilirsiniz. Kişiyi Engelle’ye dokunarak listeyi düzenleyebilir veya yeni bir numara eklemek için aşağı doğru kaydırabilirsiniz .

Engellemek istediğiniz numara bilinen bir kişi değilse, başka bir seçenek daha vardır. Telefon uygulamasını açıp Son Kullanılanlar’a dokunmanız yeterlidir . Buradan, engellemek istediğiniz numaranın yanındaki i simgesine dokunun, aşağı kaydırın ve Bu Arayıcıyı Engelle’ye dokunun . Bu, sizi yeni arayan bir telemarketörü hemen engellemek için kullanışlıdır.

İOS’un eski bir sürümünü kullanıyorsanız, işler biraz farklı olabilir. Daha ayrıntılı talimatlar için iPhone’da aramaları nasıl engelleyeceğinizi kontrol edin .

Android telefonlarda aramayı engelleme

Hem iOS hem de Android istenmeyen aramaları durdurmak için kolay seçenekler sunar, ancak her Android akıllı telefon üreticisi Android işletim sistemi için kendi benzersiz kaplamasını oluşturma seçeneğine sahip olduğundan, numaraları engelleme adımları gerçek telefona bağlı olarak biraz değişebilir.

Samsung akıllı telefonda çağrı engelleme

Çoğunlukla, bir Samsung’daki çağrıları engellemek, stok Android’i çalıştıran telefonlarla aynıdır.

Samsung cihazında bir numarayı engellemenin iki yolu vardır. Engellemek istediğiniz numarayı girmek istiyorsanız, Telefon uygulamasını açın ve Taşma simgesini seçin . Ayarlar> Engellenen numaralar’a dokunun ve engellemek istediğiniz numarayı ekleyin. Bilinmeyen arayanları engelle seçeneğine giderek bilinmeyen numaraları bu menüden de engelleyebilirsiniz .

İkinci seçenek, son aramalar listenizdeki aramaları engellemektir. Telefon> Son Kullanılanlar’a dokunun . Engellemek istediğiniz numarayı seçin ve Taşma simgesine dokunun. Numarayı engelle’ye dokunun .

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Güncel Yazılımlar ve geliştiricilerden ücretsiz tam sürüm lisans haberlerini sizlerle paylaşan biri.

Yorum Yap