1. Ana Sayfa
  2. iOS

İPhone 11 Ekran Görüntüsü Nasıl Çekilir ve Görüntüleri Nerede Bulunur

Apple, iPhone 11'de ekran görüntüsü almayı çok daha kolay hale getirdi, ancak eski modellerden geçiş yapanlar süreci oldukça farklı bulabilir.


0

Apple , kullanışlı ekran görüntüsü işlevini en yeni iPhone 11 modellerine geri getirdi. Ancak, bunu eski nesil telefonlarda yapmaya alışkın olanlar, işlemi alışkın olduklarından biraz farklı bulabilir. Her iPhone 11 varyantı arasında, onları birbirinden ayıran bazı önemli farklılıklar vardır.

İPhone 11 modelleri birbirinden küçük yönlerden farklılık gösterse de, tüm iPhone 11 modelleri aynı süreci paylaştığı için ekran görüntüsü alma konusunda aynı şey söylenemez. Önceki modeller, orta ana sayfa düğmesine ve sağ üst köşedeki güç düğmesine aynı anda basılmasını gerektiriyordu. Bununla birlikte, iPhone 6’dan başlayarak güç düğmesi yana kaydırıldığında bu durum değişti, ancak orta ana düğme hala etkinleştirme için iki elin gerekli olduğu anlamına geliyordu.

Son modellerde, iPhone 11’de olduğu gibi fiziksel ana düğmenin bariz şekilde ihmal edilmesi nedeniyle, Siri’yi etkinleştirmek de dahil olmak üzere ekran görüntülerini yakalama süreci biraz da olsa bir kez daha değiştirildi.

Yeni ekran görüntüsü kombinasyonuna uyum sağlamak, bazıları için gereksiz bir rahatsızlık olabilir, ancak en azından tetiklemek tek elle yapılabilir. Apple’ın desteği , iPhone 11’in ekran görüntüsü ios özelliğinin, kullanıcıların çekilen görüntüleri hemen kolayca görüntüleyip düzenlemesine olanak tanıdığını ortaya koyuyor.

IPhone 11 Ekran Görüntüsü Kombinasyonu Ve Ekran Yakalamaları Nerede Bulunur

İPhone 11’in SIM kartını çıkarmanın aksine , ekran görüntüsü almak ek araçlar gerektirmez, kullanıcıların yalnızca hem ses açma düğmesine hem de telefonun sağ tarafındaki güç düğmesine aynı anda basması gerekir. Bunu yapmak, akıllı telefon ekranının sol alt köşesinde, kısa bir süre sonra veya kullanıcı onu sola kaydırdığında kaybolan minyatür bir görüntü bırakır. Bununla birlikte, bu resme dokunmak, çekilen resmin reklam öğesi İşaretleme aracı kullanılarak görüntülenebileceği ve düzenlenebileceği ekran görüntüsü galerisine götürür.

Kullanıcılar ayrıca “Albümler” e gidip “Ekran görüntüleri” ni seçerek ekran görüntüsü klasörüne manuel olarak da gidebilirler. Galeriden alınan ekran görüntüsünü düzenlemek için, kullanıcılar seçtikleri ekran görüntüsünde Düzenle’ye dokunmalı, üç nokta simgesine dokunmalı, ardından İşaretleme araçlarına götüren kalem simgesini seçmelidir.

Daha sonra “+” simgesini kullanarak çıkartmalar, düşünce balonları, metinler, filtreler ve ek renk efektleri ekleyebilirler. İPhone 11’de ekran görüntüsü alıp bunları anında düzenleyebilmek oldukça eğlenceli ve kolay. Apple’ın telefonun konumunu izlemesini engellemek başka bir hikaye olsa da .

Yazar Hakkında

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yorum Yap