1. Ana Sayfa
  2. iOS

İOS’ta karanlık / açık mod için duvar kağıdını otomatik olarak değiştirme


0

iOS’un karanlık ve aydınlık modu vardır. İOS’taki karanlık mod oldukça harika ancak birçok uygulamanın bunun için destek eklemesi gerekiyor. Apple, iOS ile akıllı davrandı ve kullanıcıların bir yıl önce macOS’ta uygulanan açık / koyu modu ile yaptıklarından fikir aldı.

MacOS’ta kullanıcılar, duvar kağıdını temalarına göre otomatik olarak değiştirmek için komut dosyaları oluşturmuş veya uygulamaları kullanmıştır . Apple’ın koyu ve açık karanlık modu için özel duvar kağıtlarını hep birlikte inceleyelim. Sadece açık ve koyu moda göre ios cihazlarına hazır gelen uyumlu özel duvar kağıtlarında oluyor.

İOS’ta karanlık / aydınlık modu için duvar kağıdı

Bu, her ikisi de açık ve karanlık moda sahip olan hem iOS hem de iPadOS için çalışacaktır.

  1. Ayarlar uygulamasını açın .
  2. Duvar Kağıdına Git
  3. Hareketsiz resimlere tıklayın fotoğrafın altında Açık / koyu küre simgesi olan bir duvar kağıdı seçin .
  4. Duvar kağıdını ne için ayarlamak istediğinizi seçin; ana ekran, kilit ekranı veya her ikisi gibi seçenekler size sunulur.
  5. Duvar kağıdı temasına dayalı değişecektir kullanımda.

Sınırlamalar

Bununla ilgili çok büyük bir sınırlama, yalnızca Apple’ın özel duvar kağıtlarının kullanılabilmesidir. Henüz kullanıcılar, uygulanan temaya göre değişecek üçüncü taraf duvar kağıtlarını kaydedemezler.

Şu anda, kullanıcıların altı Canlı duvar kağıdı ve aralarından seçim yapabileceğiniz yirmi bir hareketsiz görüntü var. Koyu gri / maviden parlak turuncu / kırmızıya makul bir renk aralığı sağlarlar. Ayrıca seçebileceğiniz birkaç fotoğraf var.

Apple’ın kullanıcıların kendi görüntülerini oluşturmasına izin verip vermeyeceği belli değil. Apple duvar kağıtlarının felsefesi temelde bir duvar kağıdının tonunu daha açık veya daha koyu tonlara değiştirmektir, ancak kullanıcılar, duvar kağıdı geceleri kör olmadığı sürece ışık ve karanlık için tamamen farklı iki duvar kağıdına sahip olmakta sorun olmayabilir veya gün içinde her şeyi çok karartır.

İOS temasıyla değişebileceğini iddia eden duvar kağıtları bulursanız, biraz şüpheci olmalısınız. Bu durumda her zaman satın almadan önce dene seçeneğine gidin.

Sonuç

Apple, hangi duvar kağıtlarının otomatik olarak değiştirilebileceği konusunda denetimi elinde tutmuştur. Bu özelliği çok sınırlandırmıştır. Bu konuda çalışmanın tek yolu belki bir cihazı jailbreak yapmaktır, ancak duvar kağıtları için gerçekten bir cihazı jailbreak yapmaya değmez.

Cihazınızın temasını manuel olarak değiştirdiğinizde duvar kağıdı değişecek ve ayrıca temayı günün saatine göre otomatik olarak değişecek şekilde ayarladıysanız da değişecektir.

Yazar Hakkında

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yorum Yap

Yorumlar (0)

  1. 2 sene önce

    başarılı

  2. çok yararlı oldu teşekkürler emeği gecenlere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir